Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus leppis kokku maksupaketi muudatustes

{{1496336340000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Valitsuskoalitsioon leppis neljapäeval kokku maksupaketi muudatustes - valitsus loobub kahest maksust ja taastab abikaasade ühisdeklaratsioonid.

Koalitsioonipartnerid leppisid neljapäeval kokku, et panditulumaksu ei tule. Samal ajal piiratakse Eestis teenitud kasumi maksuvabalt välja viimist.

Rahanduskomisjon ja rahandusministeerium valmistavad ette vajalikud muudatused tulumaksuseaduses, mis jõustuvad 1. jaanuaril 2018. 

Samuti ei kehtestata pakendiaktsiisi. Valitsus analüüsib aasta jooksul pakendi- ja jäätmemajanduse parimat korraldust ning otsustab seejärel edasised sammud. 

Kolmandaks otsustati neljapäeval, et abikaasade maksuvaba tulu mahaarvamise võimalused laienevad. Valitsus taastab senises mahus (180 eurot kuus) abikaasade õiguse deklareerida ühiselt tulumaksuvaba miinimumi.

Nende muudatuste elluviimist kaetakse sotsiaalmaksu laekumise suurenemisega seoses toimetulekutoetuse reformiga, riigi avaliku pinna efektiivsema kasutamisega, maksuaugu vähendamisega Eestis teenitud kasumi efektiivsema maksustamise teel, riigi majanduskulude 3-protsendilise kärpimisega (v.a põhiseaduslikud institutsioonid ning kaitseministeeriumi ja välisministeeriumi valitsemisalad) ning looduskaitsealuste maade ostmise mahu tõstmata jätmisega. 

Peaminister Jüri Ratase sõnul möödusid läbirääkimised konstruktiivses meeleolus ning koos otsiti parimaid lahendusi Eesti elu edasiviimiseks.

"Otsustasime ühiselt, et me ei kärbi märgilisi saavutusi Eesti inimeste elujärje parandamisel, vaid leiame katteallikad mujalt. Tõstame kuni keskmist palka teenivate inimeste maksuvaba tulu 500 euroni, viime ellu kauaoodatud tervishoiureformi ning jätkame riiklike investeeringute programmiga," lisas Ratas.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder tänas koalitsioonipartnereid, et niivõrd lühikese aja jooksul suudeti kokku leppida kahe maksu ärajäämises ja abikaasade ühise deklaratsiooni taastamises enam-vähem sellisel kujul nagu ta varem kehtis.

"Loomulikult me oleks tahtnud näha, et ka magusamaks sellisel kujul ei jõustuks, aga ma arvan, et tervikuna on see siiski suur samm edasi Eesti ettevõtluskeskkonna parandamiseks," rääkis Seeder "Aktuaalsele kaamerale".

Seeder teatas pärast IRL-i esimeheks saamist, et senisel kujul maksupaketti tema juhitav erakond riigikogus ei toeta ning leida tuleb teistsuguseid lahendusi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: