Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: president nimetas Aabi ministriametisse

{{1496932020000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid nimetas uueks riigihalduse ministriks Jaak Aabi (KE).

President vabastas ühtlasi peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist senise riigihalduse ministri Mihhail Korbi.

Riigihalduse minister Mihhail Korb teatas 24. mail, et astub oma NATO teemaliste kommentaaride pärast valitsusest tagasi.

Aab rõhutas pärast ministriks nimetamist, et tema ülesandeks saab olema tugevamate omavalitsuste teke kõikjal Eestis. Ta ütles, et riigihalduse ministri amet on käimasolevate reformide tõttu kahtlemata töine, kuid ta on valmis vastutust kandma.

"Keskerakonna sõnum on alati olnud see, et elada peab saama täisväärtuslikult kõikjal Eestis. Aastate jooksul on elu maapiirkondades ja väiksemates linnades hääbunud, inimesed on lahkunud pealinna suunal või välismaale. Seda protsessi tuleb peatada ning võimalusel ümber keerata," rääkis Aab.

Selleks on tema hinnangul haldusreformile andnud tänane valitsus ka reaalse sisu omavalitsustele lisanduvate ülesannete ja rahastamise näol.

Samuti leidis ta, et  jätkata tuleb Tallinna koondunud avaliku sektori töökohtade viimisega erinevatesse Eestimaa linnadesse.

Elukeskkonda ja paremaid võimalusi kõikjal Eestis toetavad tema kinnitusel ka valitsuskoalitsioonis kokkulepitud investeeringud teedesse, interneti lairiba väljaarendamine maapiirkondades ja regionaalsed programmid nagu otsustamisel olev Ida-Virumaa programm.

Samas rõhutas Aab, et tagada tuleb ka sujuv tööde üleminek maavalitsustelt riigiametitele ja kohalikele omavalitsustele, kui maavalitsused järgmisest aastast suletakse. "Tööpõld on kahtlemata lai, kuid eesmärk saab olla vaid see, et meil oleks nii-öelda rohkem Eestit väljaspool Harjumaad. Selles suunas töötas nii Mihhail Korb kui ka edaspidi mina," ütles Aab.

Riigikogu kinnitab ministri ametisse esmaspäeval.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: