Savisaar: võin minna kohalikele valimistele mandaati uuendama

{{1497867840000 | amCalendar}}
Savisaar kohtus.
Savisaar kohtus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar, kes on alates eelmisest nädalast korruptsioonisüüdistusega kohtu all, viitas sotsiaalmeedias tehtud postituses kohalikel valmistel kandideerimisele.

"Hiljuti rõõmustasin, et kolmest patoloogist ja ühest kardioloogist koosnev komisjon on mind piisavalt terveks tunnistanud. See on hea!" kirjutas Savisaar. "Kui ma võin minna kohtusse ennast kaitsma, siis võin minna ka kohalikele valimistele oma mandaati uuendama."

"Need on mul 20. valimised, kui kokku arvata kohalikud, riigikogu, Euroopa Parlamendi, NSV Liidu rahvasaadikute kongressi ja Eesti Kongressi valimised," lisas Savisaar.

"Valimisi on aga vaja. Liiga palju on segadusi nii ühes kui ka teises majandussektori valdkondades. Näiteks prügiveoteenuste hinnad on märgatavalt kasvanud. Mõnedes Lasnamäe piirkondades 1,5-2 korda, Narvas isegi kolm korda. Ka seal on võimul Keskerakond. Valimised puhuvad õhu selgemaks ja see kulub meile kõigile ära," jätkas praegu ainsa ametina Keskerakonna ajaloonõuniku rolli täitev Savisaar.

"Ma olen õnnelik inimene, sest minu töö on olnud minu hobby. Kui edukalt olen seda tööd teinud, seda otsustavad valijad. Tundub, et olen siiski eksami positiivselt sooritanud! Kõige rohkem vajangi ma täna positiivseid emotsioone," kirjutas Savisaar. "Vahepeal sattusin uuesti haiglasse. Seda juhtub ikka, kui iga päev kohtus peab käima. Saab näha, kuidas see minu tervist edaspidi hakkab mõjutama."

Savisaare kandideerimine on olnud lahtine tema tervise ning käimasoleva kohtuasja tõttu. Keskerakond ei ole seda lõplikult kinnitanud.

Korb: Savisaare jaoks on Keskerakonna nimekirjas koht olemas

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi kinnitusel on Savisaare jaoks Keskerakonna nimekirjas koht olemas, samas ei öelnud ta, millises piirkonnas Savisaar võiks kandideerida.

Korb ütles BNS-ile, et Keskerakonna toetus kogu Eestis ning Tallinnas on väga kõrge ning erakond läheb valimistele vastu tugevana. „Edgar Savisaare kandideerimine erakonna nimekirjas on tervitatav samm ning kinnitame, et Keskerakonnas on Edgar Savisaarele väärikas koht valimisnimekirjas,“ ütles Korb.

Peasekretär lisas, et Keskerakonna Lasnamäe piirkond on Edgar Savisaare võimaliku kandideerimise sooviga arvestanud, kuid kindlasti sõltub valimisringkond ka Savisaare enda eelistustest.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: