Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koeru vald pöördub vabatahtlikuks liitumiseks kohtusse

{{1498105020000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Koeru vald otsustas pöörduda valitsuse vastu kohtusse, et lõpetada Koeru valla sundliitmine ja viidaks ellu Koeru ja Rakke valla vabatahtlik liitumisleping.

Koeru ja Rakke valdade vabatahtliku liitumise kinnitamisega tekiks 3700 elaniku ja ligi 6 miljoni eurose eelarvega Piibe vald, mis ületab haldusvõimekuselt mitmeid haldusreformi käigus tekkivaid uusi omavalitsusi.

"Tundub, et valitsus on kaotanud silmist haldusreformi tegeliku mõtte ja eriti Loksa erandi valguses ei saa me kuidagi leppida valitsuse seisukohaga, mis läheb vastuollu Rakkes ja Koerus rahvaküsitlustel välja selgitatud arvamusega," selgitas Koeru vallavolikogu esimees Külvar Mand.

"Kahjuks oleme sunnitud valitsusele haldusreformi eesmärki meelde tuletama kohtu kaudu," ütles ta.

Kohtusse pöördumist takistab esialgu valitsuse sundliitmise määruse puudumine, milles sundliitmise otsust põhjendatakse. Kuigi hea tava kohaselt oleks pidanud valitsus peale sundliitmise otsust määruse sundliidetavale vallavalitsusele edastama, ei ole seda tänaseks tehtud.

Koeru vallaelanike arvamuse väljaselgitamiseks on Koeru vallas läbi viidud kaks rahvaküsitlust.

Mullu detsembris vastas 80 protsenti hääletusel osalenud vallaelanikest eitavalt Koeru valla liitumisele loodava Järva vallaga ning käesoleva aasta märtsis soovis 55 protsenti vallaelanikest Koeru liitumist Rakkega vallaga.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: