Vabaerakond praegu Ratase valitsusse ei taha

Artur Talvik.
Artur Talvik.

Peaminister Jüri Ratas palus Vabaerakonna esimehel Artur Talvikul teatada reedeks, kuidas partei suhtub valitsuskoostöösse Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRL-iga. Praegu Vaberakond valitsusse ei kipu.

Vabaerakonna juhatus kogunes neljapäeval erakorraliselt, et küsimust arutada.

"Iseseisvale Eesti riigile on alandav, kui üksikud Kremli ööbikud dikteerivad valitsuse ja peaministri käitumist. Peaminister Ratas küsis ja meie vastame: enne kui me üldse läbirääkimiste laua taha asuks, tahame olla kindlad, et koalitsiooni ei kuulu kremlimeelsed tegelased, peaministrierakonna koostööprotokoll Ühtse Venemaaga on tühistatud ning võitlus korruptsiooniga on peaministri prioriteet," ütles Talvik.

Ta lisas, et kui eeltingimused on täidetud, siis on Vabaerakond vajadusel valmis osalema uue valitsuse loomises, kus partei saab oma ideid ellu viia.

"Vabaerakond töötab selle nimel, et likvideerida selle ja eelmise valitsuse loodud maksusegadusi, tühistada haldusreformi totrused, vähendada korruptsiooni ja bürokraatiat, ning Vabaerakond hoiab silma peab Rail Balticu lepingu täitmisel," rõhutas Talvik.

"Kui praegune valitsus ei suuda kremlimeelsete sõltuvusest vabaneda, vajab Eesti erakorralisi riigikogu valimisi, et tagada valitsuse sõltumatus ja töövõime," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: