Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TJA jääb ilma 255 000 eurost toetusest Rail Balticu uuringuteks

Rail Baltic.
Rail Baltic. Autor/allikas: ERR

Tehnilise järelevalve amet (TJA) jääb ilma Euroopa Komisjoni innovatsiooni ja võrkude rakendusameti (INEA) toetusest ligi 255 tuhande euro ulatuses, kuna Rail Balticu eriplaneeringu koostamine ja tehnilised uuringud jäid venima.

Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaar ütles BNS-ile, et INEA nõuab tehnilise järelevalve ametilt tagasi 255 tuhandet eurot.

Majandusministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas selgitab kirjas INEA-le, et tekkinud viivitused olid tingitud liiga optimistlikust planeerimisest.

"Tuleb rõhutada, et planeerimisprotsess on väga demokraatlik, võimaldades igal huvitatud osapoolel esitada protsessi käigus korduvalt arvamust, millele tuleb põhjendatult vastata," kirjutas Kuningas.

Praeguseks on TJA teinud kulutusi 893 tuhande euro eest, mille osaliseks katmiseks oli esialgselt ettenähtud toetus Euroopa Liidult. Lisaks tekib lepingu lõppemiseni TJA-le veel 464 tuhande euro eest seesuguseid kulusid.

Kuningas märkis, et sõltumata INEA ja Euroopa Liidu rahastusest viiakse projektid lõpuni lisarahastusega riigieelarvest, kuid palub INEA-l kuulata ära tähtaegade ületamise osas lisapõhjendused ning rahastamisotsuse tagasivõtmine ära jätta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: