Jõhvis umbusaldati vallavanemat ja vallavolikogu esimeest

{{1500190500000 | amCalendar}}
Foto: Laura Jamsja

Jõhvis toimuval volikogu istungil umbusaldati pühapäeval vallavanemat ja vallavolikogu esimeest. Uueks vallavanemaks valiti Aleksei Naumkin (SDE) ja volikogu esimeheks Niina Neglason (RE).

Volikogu 15. juuni istungil esitas opositsioon umbusaldusavaldused volikogu esimehe Teet Enoki ja vallavanema Eduard Easti (KE) vastu ning istungi toimumist taotleti hiljemalt kuu aja jooksul, vahendas Põhjarannik.

Umbusaldajad on Enokile ette heitnud agressiivset valitsemisstiili, sekkumist vallavalitsuse ametnike töösse ning Jõhvi huvide kahjustamist.

Neglason rääkis ERR-i raadiouudistele, et suund Teet Enoki umbusaldamisele võeti pärast seda, kui oktoobris nurjusid läbirääkimised kolme omavalitsusega, kellega Neglasoni sõnul oleks Jõhvi ühinema pidanud. "Sealt hakkas see lumepall veerema. Kui valla volikogu esimees pidevalt sekkub ja sisuliselt juhib vallavalitsuse tööd ja kui vallavanem ei ole suuteline isegi vastuvõtma otsuseid, vaid teeb ainult seda, mida ütleb volikogu esimees, siis ei ole see päris õige juhtimine," lausus Neglason.

Neglasoni sõnul sai viimaseks piisaks karikasse Jõhvi põhikooli direktori Liina Mihkelsoni päeva pealt vallandamine.
Vallavanema puhul häiris Neglasoni ka asjaolu, et kiiruga lepiti prügi hinna tõusuga.

Eduard Easti sõnul on umbusalduse näol tegemist puhtalt poliitilise rünnakuga.

"Kui kolm kuud enne valimisi toimuvad niisugused sündmused, siis on arusaadav, et tegemist on selgelt poliitiliste sammudega," ütles East.

Easti sõnul ei ole umbusaldusavaldustest majanduslikke argumente välja toodud.

"Poliitikas kehtib üks kindel reegel, et mida paremini sa teed töö, seda suuremaks konkurendiks sa teistele poliitikutele kujuned. See ongi kõige suurem ja olulisem põhjus, miks tuleks inimest maha võtta," ütles ta veel.

East rääkis seoses talle ette heidetud prügi hinna tõusuga, et seal oli tehtud kõik vajalikud analüüsid, mis saadeti ka konkurentsiametisse. "See sõltumatu hindade tõusu ekspertiis näitas, et tegelikult see hinnatõus oleks võinud olla oluliselt kõrgem," sõnas East.

Enok ise väidab, et on toonud Jõhvi valitsemisse avatust ja diskussiooni ning juhtinud tähelepanu läbipaistvusele.

Enoki sõnul on umbusaldamise tegelik motiiv seotud kättemaksu ja valimistega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: