Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Meelis Tint: kapo pingutab Ida-Virumaal üle

Meelis Tint andmas ERRile intervjuud.
Meelis Tint andmas ERRile intervjuud. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eile kinni peetud Jõhvi volikogu esimehe Niina Neglasoni valimisliidu esinumbrina valimistel kandideerinud ettevõtja Meelis Tint on ERRile antud intervjuus veendunud, et kapo võis leida volikogu esimehe tegevuses viiteid korruptiivsele tegevusele ja kinnipidamisega üritatakse leida sisu juurde, kuid usub, et seda ei leita.

Mida te arvate uudisest, mis puudutab seda, et kaitsepolitsei pidas teiste seas kinni Jõhvi volikogu esimehe Niina Neglasoni?

Ma arvan, et tegu on kaitsepolitseipoolse spekulatsiooniga.

Te usute Niina Neglasoni aususesse?

Ma arvan, et ta on kindlasti aus inimene. Ma arvan, et ta on piisavalt tark inimene, et isegi sellistele asjadele mitte liiga lähedale minna ja seetõttu ma arvan, et tegu on ülevõimendatud asjaga.

Kriminaalasjaga seoses on läbi käinud Jõhvis terviseteenuseid osutava OÜ Corrigo nimi. Te ise volikogu liikmena olete olnud riigi ja valla rahaga loodava esmatasandi tervisekeskuse asjus tehtud otsuste juures. Kas Te tundsite, et asi võis olla kahtlane?

Ei kindlasti ei tundunud, et midagi võiks kahtlast olla. Sellepärast, et kõik see, mis tervisekeskusesse puutub, on Jõhvi linnale vajalik ja ma olen kogu selle asja juures olnud algusest peale, kui tekkisid erinevad valikud ja ega valikuid ei olnudki. Ma ei usu, et siin on üldse tegemist mingi korruptiivse looga.

Kas olete juba mõelnud, kuidas teie jaoks kehva stsenaariumi korral edasi talitada?

Esiteks ma ei usu kehva stsenaariumisse. Ma ei pea vajalikuks, et me hakkaksime mingit päästeplaani looma. Mina usun ikkagi sellesse, et siin on tegemist teatud riigiasutuse liigse püüdlikkusega, mis eriti avaldub Ida-Virumaal, sellepärast et Ida-Virumaa on koos viie teise piirkonnaga korruptsiooniasjades antud kapo tegevusvaldkonda. Ma arvan, et kõik üritavad näidata mingit tulemust oma tegevuses. Ma olen seda meelt, et võibolla leiti mingeid viiteid korruptiivsele tegevusele ja nüüd koos selle kinnipidamisega üritatakse leida sisu juurde. Ma olen väga lootust täis ja ise usun sellesse, et seda ei leita.

Kas oli teil mingeid märke, et asi võib jõuda nii kaugele, nagu see teisipäeval läks?

Ega me ju täpselt ei tea, kuhu see asi on jõudnud, kuid minu arust on asi läinud üle piiride just nimelt jõustruktuuride sekkumises Jõhvi tegemistesse. Oma osa on ka Jõhvi ise andnud. Teatavasti on  [opositsiooni poolt] ju esitatud prokuratuurile mitmeidki avaldusi.

Pärast viimaseid valimisi oligi üks meie valimisliidu eesmärk, et me hakkame taastama Jõhvi normaalse piirkonna renomeed. Kindlasti ei oleks me tahtnud rohkem näha mitte ühtegi kinnipidamist, me ei oleks tahtnud näha ühtegi kahtlustust, mitte ühtegi avaldust politseisse. Olgugi et seoses Jõhvi hooldekeskusega käis veel üks läbi, aga see oleks pidanud olema viimane. Meil kõigil on ääretult kahju, et Jõhvi on jälle nii rumalasti tähelepanu alla langenud.

Reformierakond, kelle liige Niina Neglason on, on teinud avalduse, et Niina Neglason peaks tagasi astuma nii volikogu esimehe kohalt kui ka taandama end volikogust. Kas olete sama meelt?

Ma arvan, et inimestel, keda kahtlustatakse või kellele on langenud kahtlustuste vari, on loomulikult mõistlikum eemalduda oma valitud positsioonist, ja ma arvan, et ka Niina ise selle peale mõtleb, sest ta on väärikas, tark ja eetiliste tõekspidamistega inimene. Ma tahaksin näha, et sama väärikalt käituksid kahtlustuse korral mitte ainult Jõhvi valla volikogu liikmed, vaid ma ootaks samasugust käitumist ka riiklikul tasemel. Samas Niina Neglasoni tagasiastumine ei paranda vallale tekitatud mainekahju.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: