Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõniste selgitas oma kommentaare ministrivastutusest

Toomas Tõniste
Toomas Tõniste Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahandusminister Toomas Tõniste selgitas Vikerraadio saates "Uudis +" nädalavahetusel Eesti Päevalehe lisas "LP" ilmunud kommentaare, kus ta ütles, et rahandusministri suur vastutus Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal tuli talle üllatusena.

Tõniste ütles Eesti Päevalehe nädalalõpu lisas "LP", et kui ta nõustus ministriks hakkama, siis ta ei teadnud, et ministriametiga kaasneb nii suur eesistumisega seotud vastutus ja tegevus, mis on talle võõras.

"See Euroopa tasand iseenesest ei ole minu igapäevane leib. Selle koha pealt ma ütlesingi, et see terminoloogia, mida seal kasutatakse, see on mulle võõras. Ja see töö maht, mis sellega kaasnes, ma võib-olla ei osanud arvestada, et see nii suur on, aga ma ei kurda," ütles selle kohta Tõniste.

Saatejuht Arp Müller tsiteeris veel samas intervjuus Tõniste öeldut, et enne ministriametisse asumist ei tundnud ta Euroopa Liidu eesistumise vastu suurt huvi.

"Ma võib-olla siin mõtlesin laiemalt üldse meie eestlaste arusaamadele, et meile on tähtis eelkõige see, mis meil siin kodus sünnib ja võib-olla see Euroopa jääb paljude jaoks kaugeks, sealt tulevad direktiivid, tihti need ei ole võib-olla arusaadavad, toovad bürokraatiat juurde. Nii et ma pigem selles kontekstis ütlesin, et ma ei tundnud väga palju huvi selle vastu," kommenteeris Tõniste seda väljaütlemist teisipäeval.

Tõniste rääkis, et oma Euroopa Liidu kolleegidega suheldes saab ta inglise keelega hakkama ning samuti õpib ta juurde.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: