Kapo asejuhi kohalt lahkunud Heldna liitub advokaadibürooga Nove

Eerik Heldna.
Eerik Heldna. Autor/allikas: ERR

Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja ametist lahkunud Eerik Heldna asub järgmisest nädalast tööle advokaadibüroo Nove nõunikuna.

Heldna asub Nove kliente konsulteerima ettevõtete sisejuurdluste, konfidentsiaalse info hoidmise ja riskihalduse nõustamise valdkonnas, keskendudes välisturgudele sisenevate ettevõtete riskide maandamisele sihtriikides ning välisettevõtete nõustamisele Eesti turule sisenemisel.

Heldna sõnul hindab ta eelkõige oma kogemust riigi julgeolekut ohustava korruptsiooni ennetamisel, mis on aidanud tagada Eesti majandusjulgeolekut. "See saab aga toimuda vaid koostöös eraettevõtlusega.Eelkõige on see kogemus oluline sellistes tundlikes majandusharudes, nagu näiteks kaitsetööstus, transiit, ulatuslikud finantsoperatsioonid ning energeetika, kus riik ja erasektor peavad olema usaldusväärsed partnerid. Töötame ju kõik jõukama ja turvalisema Eesti nimel," märkis Heldna.

Samuti kavatseb Heldna rakendada oma senist uurijakogemust kliendi toetamisel ettevõtte töötajate ja juhtide poolsete kuritarvituste ennetamisel, avastamisel ja tõendamisel ning nõustab edukaks kohtuvaidluseks vajalike tõendite kogumisel.

Heldnal on 20-aastane staaž kriminaalpolitseiniku ja julgeolekutöötajana, ta on töötanud aastaid tippjuhina Tallinna kriminaalpolitsei narkokuritegude talituses, Põhja politseiprefektuuri
kriminaalosakonnas, keskkriminaalpolitseis ning viimased kaheksa aastat juhtis Heldna kaitsepolitsei menetlusvaldkonda.

Eerik Heldna on lõpetanud sisekaitseakadeemia politseikolledži kohtueelse uurimise eriala, omandanud haldusjuhtimise magistrikraadi Tallinna tehnikaülikoolis ning magistrikraadi õigusteaduses Tartu ülikoolis.

Ta on maineka Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) Akadeemia vilistlane ning täiendanud end julgeolekualastes õpingutes Saksamaal George Marshalli Keskuses ning Ameerika Ühendriikide National Defence Intelligence College´s.

President on tunnustanud Eerik Heldnat Kotkaristi raudristiga.

2016. aastal vandeadvokaatide Andrus Katteli, Veikko Puolakaineni, Kristjan Tamme ja Urmas Volensi asutatud advokaadibüroo Nove on spetsialiseerunud majandusalaste vaidluste lahendamisele ja ennetamisele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: