Itaalia arestis Vahemerel Saksa vabaühenduse päästelaeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Saksa abiorganisatsiooni Jugend Rettet laev iuventa. Autor/allikas: Andreas Solaro/AFP/Scanpix

Itaalia hakkas kolmapäeval jõustama Vahemerel põgenike päästeoperatsioonidel osalevatele abiorganisatsioonidele kehtestatud eeskirju ning arestis Saksa vabaühenduse päästelaeva.

Itaalia rannavalve sundis eeskirjadega mitte nõustunud Saksa abiorganisatsiooni Jugend Rettet päästelaeva Lampedusa saarele "rutiinseks ülevaatuseks". Hiljem teatati laeva arestimisest, sest kahtlustatakse, et laevaga aidati kaasa ebaseaduslikule sisserändele.

Laev nimega Iuventa arestiti Sitsiilias Trapanis asuva prokuröri korraldusel, teatas politsei.

"Uurimine algas 2016. aasta oktoobris. See viidi läbi keerukate tehnikate ja uurimistehnoloogiaga, millega leiti kaudseid tõendeid, et mootorpaati Iuventa kasutati ebaseaduslikule sisserändele kaasa aitamiseks," öeldi politsei avalduses.

Kokku osaleb Vahemerel päästeoperatsioonidel üheksa vabaühenduse alused. Neist kuus pole nõustunud Itaalia eeskirjaga. Itaalia sõnul on käitumisreeglid olulised, kuna humanitaarorganisatsioonide laevad ei suuda heidutada migrante ohtlikule merereisile Põhja-Aafrikast Euroopasse asumise eest.

Vabaühendused on peamiselt vastu nõudele, mis näeb ette Itaalia politseinike kohalolu päästealustel. Samuti ei olda rahul reegliga, mis ei luba viia migrante merel ühelt päästealuselt teisele.

Alates 2014. aasta algusest on Liibüast Itaaliasse saabunud umbes 600 000 migranti. Sel aastal on saabunud põgenike arv eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud 0,78 protsendi võrra 95 214-le.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: