Ministeerium asus koostama Est-Fori tehase eriplaneeringut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Plaanitava tehase võimalik asukoht Tartu- või Viljandimaal.
Plaanitava tehase võimalik asukoht Tartu- või Viljandimaal. Autor/allikas: Est-For Invest / ERR

Rahandusministeerium otsib riigihankega partnerit, kelle ülesandeks on kaasa aidata Est-For Invest OÜ kavandatava puidurafineerimistehase eriplaneeringu koostamisele.

Teenuse osutaja osaleb riigi eriplaneeringu koostamises puidurafineerimistehase ja selle toimimiseks vajaliku taristu kavandamiseks ning planeeringu mõjude hindamises, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamine läbiviimises, seisab konsultatsiooniteenuse tellimise riigihankes.

Riigi eriplaneeringu koostamise eesmärk on leida puidurafineerimistehase püstitamiseks ja selle toimimiseks vajaliku taristu rajamiseks sobivaim asukoht Viljandi või Tartu maakonnas Emajõe vahetus läheduses ja koostada sobivasse asukohta detailne lahendus ehitusõiguse määramiseks.

Rahandusministeeriumi ülesanne on planeeringu koostamise korraldamine. Teenuse osutaja toetab rahandusministeeriumit avalikustamise läbiviimisel, kaalutlusotsuste ettevalmistamisel ja planeeringulahenduse põhjendamisel, planeeringulahendus koostamisel ja vormistab planeeringu dokumendid.

Seisukohtade kujundamine toimub kogu protsessi vältel rahandusministeeriumi, huvitatud isiku, rahandusministeeriumi poolt moodustatud töörühma ja teenuse osutaja koostöös. Planeerimismenetluse vältel langetab lõplikud kaalutlusotsused valitsus rahandusministeeriumi ettepanekul, seisab hanke kirjalduses.

Est-For Invest OÜ kavandatava puidurafineerimistehase konkreetne asukoht loodetakse välja valida 2018.-2019. aasta jooksul.

Valitsus otsustas 11. mail algatada riigi eriplaneeringu koostamise Est-For Investi puidurafineerimistehase rajamiseks Emajõe piirkonda. Eriplaneeringu koostamise eesmärk on leida tehase püstitamiseks sobivaim asukoht Viljandi või Tartu maakonnas Emajõe läheduses ning koostada detailne lahendus ehitusõiguse määramiseks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: