Iraagi valitsusväed on jõudnud Tal Afari linna piiridesse

Iraagi relvajõud teatasid teisipäeval, et neil on õnnestunud tungida äärmusrühmituse ISIS käes oleva Tal Afari linna territooriumile.

Armee ja terrorismivastased eriüksused tungisid linna piiridesse ida ja lõuna poolt, vahendas Reuters Iraagi peastaabi teadaannet.

Iraagi relvajõud alustasid operatsiooni linna tagasivallutamiseks pühapäeval. Tegemist on olulise etapiga liitlaste kampaanias, mille eesmärgiks on suruda ISIS välja riigi lääneosast ning ka Süüria idaosast.

Tal Afari linn on olnud ISIS-e käes alates 2014. aasta juunist. 60 kilomeetrit linnast läänes asub Süüria piir, sama kaugel idas aga äsja ISIS-e käest tagasi vallutatud Mosul.

Terroristide kätte langemise ajal elas linnas umbes 200 000 inimest, kuid praegu viibib linnas väidetavalt 100 000 tsiviilisikut. Suurem osa linna elanikest on türkmeenid, kelle seas on nii sunniite kui ka šiiite.

Samal ajal jätkub võitlus Süürias ISIS-e "pealinna" Raqqa pärast ning terroristide üksused on surutud USA poolt toetatud kurdi-araabia üksuste poolt kesklinna kvartalitesse. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: