Iraagi armee valmistab ette järjekordset ISIS-e vastast suuroperatsiooni

Iraagi valitsusväed Tal Afari suunas viival teel käesoleva aasta juunis.
Iraagi valitsusväed Tal Afari suunas viival teel käesoleva aasta juunis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Iraagi relvajõud on ette valmistamas järjekordset suuroperatsiooni äärmusrühmituse ISIS vastu.

Seekordse pealetungi sihtmärgiks on riigi põhjaosas asuv umbes Tal Afari linn, mis on olnud ISIS-e käes alates 2014. aasta juunist, vahendas Yle.

60 kilomeetrit linnast läänes asub Süüria piir, sama kaugel idas aga äsja ISIS-e käest tagasi vallutatud Mosul.

Terroristide kätte langemise ajal elas linnas umbes 200 000 inimest, kuid praegu viibib linnas väidetavalt 100 000 tsiviilisikut. Suurem osa linna elanikest on türkmeenid, kelle seas on nii sunniite kui ka šiiite.

Iraagi õhuvägi ja ISIS-e vastasesse koalitsiooni kuuluvate maade sõjalennukid on juba intensiivselt pommitanud Tal Afari piirkonnas asuvaid sihtmärke. Maaväe pealetung peaks algama pärast pommitusoperatsiooni lõppu. Linna lähistele on Iraagi valitsusväed juba koondanud suure hulga lahingutehnikat.

Sisuliselt on ISIS Tal Afaris peaaegu ümber piiratud - Iraagi armee kontrollib linnast lõunas asuvat piirkonda, põhja poolt aga lähenevad kurdide üksused.

Samal ajal jätkub võitlus Süürias ISIS-e "pealinna" Raqqa pärast ning terroristide üksused on surutud USA poolt toetatud kurdi-araabia üksuste poolt kesklinna kvartalitesse. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: