Iraagi peaminister kuulutas Tal Afaris võitu ISIS-e üle

Lahingud al-'Ayadiya linnas.
Lahingud al-'Ayadiya linnas. Autor/allikas: Ari Jalal/Reuters/Scanpix

Iraagi peaminister Hayder al-Abadi kuulutas neljapäeval Tal Afari linnas ja kogu Ninevehi provintsis võitu ISIS-e mässuliste üle.

Tal Afar oli Mosuli tagasivõitmise järel järgmine sihtmärk võitluses ISIS-e vastu, vahendas Reuters.

"Tal Afar on vabastatud. Me ütleme ISIS-e võitlejatele: kus iganes te olete, me tuleme teile järele ja teil ei ole muud valikut kui alistuda või surra," ütles Abadi pressiteate vahendusel. 

Iraagi väed ootasid Tal Afarist 11 kilomeetri kaugusel asuva väikelinna al-'Ayadiya puhastamist ISIS-est, enne kui kuulutasid täielikku võitu. ISIS-e mässulised on linnast taganenud.

Iraagi armee ja föderaalpolitsei üksused, keda toetasid šiiitide paramilitaarüksused, võtsid al-'Aydiya tagasi neljapäeval pärast mitu päeva kestnud ootamatult ägedaid lahinguid. Osad mässulised osutavad aga endiselt vastupanu ning Iraagi väed püüavad linna ülejäänud võitlejatest puhastada.

"Me peame tegema kindlaks, et terroristid pole majadesse peitunud," ütles Iraagi armee kolonelleitnant Salah Kareem.

ISIS kuulutas 2014. aastal Mosuli linnas oma kalifaadi loomist osades Iraagi ja Süüria piirkondades. Mosul on Ninevehi provintsi pealinn.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: