Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Terras külastas Suwalki koridori

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja kaitseväe juhtkond koos sõjakooli keskastme kursusega külastasid Suwalki koridori ning kohtusid Poola ja Leedu kolleegidega.

21.-23. augustil toimunud kohtumistel arutati kaitsekoostöö erinevaid aspekte ning saadi ülevaade Poolas ja Leedus tegutsevate NATO lahingugruppide tegevusest ja valmisolekust.

"Sain kinnituse, et NATO lahingugrupid on nii Poolas kui ka Leedus edukalt integreeritud nende riikide kaitseväe koosseisu. Ja mis veel tähtsam, olen kindel, et vajadusel suudame koordineeritult teha koostööd ja täita vajalikke ülesandeid," ütles Terras.

Külastuse üks eesmärk oli saada informatsiooni Suwalki koridori sõjalise kaitse- ja operatsioonikeskkonnast. Poola ja Leedu kaitseväe esindajad andsid Eesti kolleegidele nägemuse sellel kitsal maaribal sõjalise operatsiooni tegevusvõimalustest ja ohuteguritest seoses Balti riikide kaitsmisega agressori rünnaku puhul.

"Arutasime Suwalki koridori maakitsuse julgeoleku teemasid ning edaspidise koostöö võimalusi meie riikide vahel. Nägime oma silmaga, milline on Suwalki maastik sõjalisest vaatenurgast ning millised on sealsed taktikalised väljakutsed ja võimalused," ütles Terras.

Suwalki koridor on 104 kilomeetri pikkune piirilõik Leedu ja Poola vahel Suwalki linna lähedal, mis on ainus NATO maismaasild Balti riikide ja teiste Euroopa NATO-riikide vahel.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada NATO pataljoni lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: