USA saatis Vene-Valgevene õppuse eel Leetu seitse hävituslennukit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1504019340000 | amCalendar}}
Foto: Kaitsevägi

USA tugevdas Vene-Valgevene õppuse Zapad-2017 eel NATO Balti õhuturbemissiooni seitsme hävituslennukiga.

Seitse F-15C Eagle lennukit saabus teisipäeval Leedu õhuväebaasi Šiauliais, teatas Leedu kaitseministeerium BNS-ile.

Umbes 140 USA sõjaväelast võtavad õhuturbemissiooni üle Poolalt, mis on valvanud Balti riikide õhuruumi viimased neli kuud. Ametlik tseremoonia korraldatakse Šiauliais kolmapäeval.

USA õhujõud juhivad Balti õhuturbemissiooni viiendat korda.

Missiooni tugevdati kaks nädalat enne Zapad-2017 algust. Moskva teatel osaleb 14.-20. septembrini kestval õppusel 12 700 sõjaväelast Valgevenest ja Venemaalt.

Leedu kaitseministeeriumi teates USA hävituslennukite saabumisest ei mainitud Zapadi-õppust. Teates märgiti ainult, et USA "näitab NATO murdmatut panustamist Balti riikide julgeoleku tagamisse".

Moskva: Zapad-2017 on puhtalt kaitse-eesmärgiline

Venemaa tõrjus teisipäeval lääne muret seoses Venemaa ja Valgevene eelseisvate ühisõppustega Zapad-2017, kinnitades, et õppuste eesmärk on puhtalt kaitsealane ja need ei ole suunatud konkreetse vaenlase vastu.

"Õppustel Zapad-2017 on terrorismivastane fookus ja puhtalt kaitsealane iseloom," ütles asekaitseminister Aleksandr Fomin ajakirjanikele.

Fomin kritiseeris rahvusvahelist meediat, mis levitab tema sõnul eelseisvate õppuste kajastamisel müüte niinimetatud Vene ohust.

"On isegi öeldud, et õppused Zapad-2017 on stardipunkt "invasiooniks või okupatsiooniks" Leedus, Poolas või Ukrainas," lisas aseminister.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles juulis, et tal on põhjust uskuda, et õppustel osaleb oluliselt rohkem vägesid kui ametlikult teatatud.

Reedel kutsus Stoltenberg Kremlit tagama õppuste läbipaistvus ja prognoositavus ning hoiatas, et NATO jälgib õppusi väga tähelepanelikult.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: