Põhja-Korea lubab USA-le uusi "kingipakke"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un. Autor/allikas: KCNA/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea suursaadik ÜRO-s lubas teisipäeval saata veel "kingipakke" USA-le, keda ta pühapäevase eduka vesinikupommikatsetusega enim ärritas.

Genfis paiknev suursaadik Han Tae Song esitas ähvarduse desarmeerimiskonverentsil, sellal kui maailma liidrid mõtlevad, mida Põhja-Korea tuumaohu kahandamiseks ette võtta.

"Minu riigi KRDV (Korea Rahvademokraatliku Vabariigi) hiljutised enesekaitsemeetmed on kingipakk ei kellelegi muule kui USA-le," ütles Han.

"USA saab minu riigilt veel kingitusi, kuni ta jätkab mõtlematuid provokatsioone ja tulutuid katseid KRDV-i survestada."

Washington on kutsunud karistama Põhja-Koread võimalikult karmilt pühapäevase tuumakatsetuse eest.

Kuna seekord oli ilmselt tegu kaugmaaraketi lõhkepeana kasutatava vesinikupommi katsetusega, on Põhja-Korea positsioon rahvusvahelises vastasseisus varasemast kindlam, ehkki ÜRO Julgeolekunõukogu on kehtestanud riigile seitsmed sanktsioonid ja ähvardab uutega.

Han ütles ÜRO konverentsil, et kinnitab uhkusega eduka vesinikupommikatsetuse läbiviimist.

"Surve ega sanktsioonid minu riigi puhul ei toimi," lisas ta.

"KRDV ei pane mitte mingis olukorras oma tuumaheidutusvõimet läbirääkimislauale ja me ei tagane tolligi tuumajõu omandamise püüetest, kui USA vaenulik poliitika ja tuumaähvardus minu riigi vastu täielikult ei kao."

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: