X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond viskas Suklese ja veel seitse liiget parteist välja

{{1505240400000 | amCalendar}}

Reformierakonna juhatus arvas kohalikel valimistel konkureerivas nimekirjas kandideerimise eest erakonnast välja kaheksa Haapsalu piirkonna liiget, kelle seas on ka Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Reformierakonna juhatus rahuldas teisipäeva õhtul toimunud koosolekul Haapsalu piirkonna ettepaneku arvata erakonnast välja kaheksa Haapsalu piirkonna liiget, kes rikkusid oma põhikirjalisi liikmekohustusi, teatas erakonna pressiesindaja.

Põhikirjaliste liikmekohustuste rikkumine puudutas nimetatud isikute puhul kandideerimist Reformierakonnaga konkureerivas valimisnimekirjas. Erakonna juhatus toetas Haapsalu piirkonna seisukohta, et need inimesed asetasid end ise Reformierakonnast väljapoole, otsustades kandideerida erakonna vastu, edastas Reformierakonna esindaja.

Arvestades Reformierakonna Haapsalu piirkondliku organisatsiooni ettepanekut, otsustas erakonna juhatus arvata Reformierakonnast välja Andres Laidre, Elerin Leesi, Kalju Aigro, Mati Seppi, Riho Leppi, Terje Parra, Tõnu Parbuse ja Urmas Suklese.

Sukles ütles kolmapäeval rahvusringhäälingu raadiouudistele kommentaariks, et tema väljaheitmisotsus oli Reformierakonna poolt loogiline, nagu oli tema enda poolt loogiline valimisliidu tegemine.

„Reformierakonna ladvikuga on minu mõttemaailm ikkagi juba pikka aega käinud natukene erinevaid teid pidi. See oli ka põhjus, miks ma valimisliidu tegin,” sõnas Sukles, kes enda väitel polnud nõus väga paljude asjadega, mis Reformierakonnas Tallinnas toimus. Näidetena nimetas ta väga Tallinna-keskset omavalitsuste soovidega mittearvestamist, regionaalpoliitika puudumist, samuti nn kilekoti- ja kuldmündiskandaale, mis ka Haapsalu juhtivaid reformierakondlasi puudutasid.

Sukles nentis, et kuigi viimased partei juhatuse valimised võitis Hanno Pevkur, jätkas juhatus küllalt vanameelsena, mistõttu näis talle loogiline oma valimisliit teha.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles kolmapäeval ERR-i uudisteportaali saates "Otse uudistemajast", et liikmete väljaarvamine on alati kohaliku piirkonna otsus ehk erakonna juhtkond sellesse ei sekku. "See polnud näidispoomine," ütles Pevkur, lisades, et Suklese võimalik väljaheitmine oli kaalumisel juba siis, kui ta teatas oma valimisliidu loomisest.

1999. aastast saadik Reformierakonda kuulunud Sukles oli Haapsalu linnapea aastatel 1993 – 2002 ning uuesti alates 2009. aastast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: