Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Netipoodide ja kasutatud asjade müüjate äri õitseb

Daam kasutatud asjade poes
Daam kasutatud asjade poes Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Jaekaupluste müügitulu suurenes tänavu augustis eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades üks protsent, teatab statistikaamet. Enim suurenes müügitulu posti ja interneti teel müüjatel ning kasutatud asjadega kauplejatel.

2017. aasta augustis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 588,3 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes mulluse augustiga võrreldes 8 protsenti. Müügitulu suurenes enamikul tegevusaladel, vaid muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) oli müügitulu väiksem kui eelmise aasta augustis. Enim suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates poodides, kus müük kasvas aastaga ligi kolmandiku. Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük) (12 protsenti) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (11 protsenti).

Toidupoodide müügitulu vähenes 2016. aasta augustiga võrreldes kaks protsenti. Nende kaupluste müügitulu vähenemisele avaldas osaliselt mõju toidukaupade hinnatõusu kiirenemine. Kui eelmise aasta augustis oli toidukaupade aastane hinnatõus 0,5 protsenti, siis tänavu augustis 6,4 protsenti.

Mootorikütusega kauplejate müügitulu vähenes eelmise aasta augustiga võrreldes 6 protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu üks protsent. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele. 2017. aasta kaheksa kuuga (jaanuar–august) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes kaks protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: