Tartu vallavanem eitas süüd

{{1507004340000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tartu maakohtus astus teisipäeval kohtu ette Tartu vallavanem Aivar Soop, keda prokuratuur süüdistab toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses. Soop end kuriteos süüdi ei tunnistanud.

Kohtulik uurimine on praeguse ajaplaneeringu järgi kavas selle nädala kõigil tööpäevadel, kohtuvaidlus on 30. oktoobril ja kohtuotsuse kuulutamine 1. novembril, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tegi Tartu vallavanem Soop (56) 2013. aasta 14. aprillist kuni 2015. aasta 11. juunini tehinguid sihtasutusega Emajõe Jõeriik, mille nõukogu liige ta ise on.

Süüdistuse kohaselt võttis ta selliste tehingutega Tartu vallale rahalisi kohustusi enam kui 100 000 euro eest SA Emajõe Jõeriik huvides.

"Aivar Soop, Tartu vallavanemana tegi otsuseid ja toiminguid SA Emajõe Jõeriik kasuks ja huvides. Antud juhul süüdistuse arvates me kindlasti ei saa rääkida sellest, et kauaaegne vallavanem ei ole teadlik korruptsioonivastase seaduse sätetest," rääkis Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss.

Lisaks süüdistatakse vallavanemat selles, et aastatel 2013 ja 2014 tankis ta ebaseaduslikult oma isiklikku sõiduautosse ning kanistritesse rohkem kui 200 euro eest talle Tartu valla poolt usaldatud kütust.

Aivar Soop end süüdi ei tunnistanud ja märkis, et kõik teod on tehtud valla huvides. Soop ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kokkuleppemenetlusele minna tal plaanis ei ole.

"Selle süüdistuse järgi ma ennast süüdi ei tunnista, sest kõik tegevus, mis on tehtud, on minu arvates tehtud selleks, et vallas asjad korda läheks ja elu paremaks läheks. Aitäh," ütles ta.

Soobi sõnul pole ta lepingutega seotud.

"Äriregistri andmetel on minu nõukogu liikme staatus sihtasutuses Emajõe Jõeriik lõppenud 2012. aastal, ehk aasta varem. Tartu vallavalitsuse poolt oli lepingutele alla kirjutanud inimene, kes oli maanõunik ja Emajõe Jõeriigist tegevdirektor. Mina selle allakirjutamise juures ei olnud. Siin on sellised juriidilised nüansid, millele üle nüüd vaieldakse," on Soop ERR-ile rääkinud.

Valla raha eest isiklikuks tarbeks kütuse tankimise kohta märkis Soop, et tankis tõesti, kuid valla hüvanguks. "Kasutasin seda ametisõitudeks siis, kui ma valla poolt antud autoga sõita ei saanud. Oli valla auto siis remondis või mõni muu põhjus," ütles ta.

Seetõttu ei pea Soop vajalikuks ka vallajuhi ametikohast loobuda.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning uurisist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: