Tallinna rajatakse Sergei Dovlatovi mälestusmärk

Sergei Dovlatov
Sergei Dovlatov Autor/allikas: change.org

Tallinna linnavolikogu võttis neljapäeval vastu sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu, millega moodustatakse komisjon kirjanik Sergei Dovlatovile mälestusmärgi rajamiseks. Idee algatajateks olid kirjanik Andrei Hvostov ja teised literaadid.

"Täna saab kindlalt öelda, et Tallinnasse rajatakse Dovlatovi mälestusmärk. Andrei Hvostov ütles hiljuti, et kirjanikuna oli ja on Dovlatovil ühendav jõud. Meil on hea meel, et sel korral ühendas Dovlatov ka Tallinna opositsiooni ja koalitsiooni, sest ühiselt võeti suunaks mälestusmärgi rajamisele roheline tuli anda,“ ütles linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Komisjoni moodustamine mälestusmärgi püstitamiseks anti Tallinna linnavalitsusele ülesandeks 5. oktoobril toimunud linnavolikogu istungil. Komisjoni ülesanne on leida Dovlatovi mälestusmärgile kõige sobivam asukoht ja lahendus idee teostamiseks.

3. septembril ehk Dovlatovi sünniaastapäeval tegi Andrei Hvostov koos teiste Eesti literaatide Karl-Martin Sinijärve, Maimu Bergi ja Kadri Kõusaarega Tallinna linnavolikogule ettepaneku püstitada Dovlatovile pealinnas asuv mälestusmärk. Kirjanike meelest võiks Dovlatovi mälestusmärk saada kahe kultuuri tihedate sidemete sümboliks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: