Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Viru korrakaitsjad tegid appi tulnud abipolitseinikega põhjaliku reidi

Ida-Virumaal toimus neljandat korda sügisene aktsioon, kus Eesti eri paigust pärit abipolitseinikud aitavad kohalikel politseinikel korda pidada ning tegelevad ka õppetööga. Ürituse käigus toimunud reididel tabati päris mitu seaduserikkujat.

Kokku tabasid Ida-Virumaa politseinikud abipolitseinike abiga nädalavahetusel kümme joobes ja kaks juhiloata juhti.

Abipolitseinike ja politseinike koostööüritus algas reede õhtul Narvas. Laupäeval õpiti ning pühapäeval jätkati taas liikluses.

Hommik algas kohe kurjakuulutavalt.

"Alustasime täna juba kella viiest hommikul ja meie jahmatuseks oli tulemus tõeliselt jahmatav, sest praktiliselt poole tunni jooksul tabasime viis alkoholi tarvitanud sõdukijuhti ning minu arvates on seda natukene liiga palju," kommenteeris abipolitseinik Indrek Saluvee.

Eesti eri paikadest abipolitseinike Ida-Virumaale toomise aktsiooni neli aastat tagasi algatanud Indrek Saluvee sõnul on inimeste suhtumine abipolitseinikesse aja jooksul pidevalt paranenud.

"Tänapäeval ei tehta vahet. Abipolitseinik on sama võrdväärne riigivõimu esindaja kui seda on politseinik," leidis ta.

Abipolitseinike panus politsei igapäevatöösse on suur.

"Kui näiteks politseinikku, kes käib töö kõrvalt kõrgkoolis, tööl ei ole, siis tema asemel tuleb abipolitseinik välja ning me saame selle lünga täita ning saame patrulli välja panna, et inimesi aidata," tõi patrullpolitseinik Vladimir Timofejev näiteks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: