Noored valimisvalvurid on koolides tuvastanud kümneid rikkumisi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Valimiskampaania algusest peale on koolides tegutsenud valimisvalvurid ehk 200 noort, kes jälgivad, et koolid jääksid kampaania ajal poliitiliselt neutraalseks ja valimisreklaam kooli kaudu õpilasteni ei jõuaks.

Kõige rohkem on rikkumisi tuvastatud Tallinnas, Ida-Virumaal ja saartel. Noored valimisvalvurid prognoosivad, et viimane kampaanianädal võib kaasa tuua uue suurema rikkumiste laine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esmaspäeval jõudis noorte valimisvalvuriteni kolm rikkumisteadet erinevatest Eestimaa koolidest. Kokku on seni rikkumisi olnud umbes nelikümmend.

Suurema osa rikkumistest moodustavad kandidaatide näo ja numbriga kommide ja pastakate jagamised, leidub aga ka teistsuguseid juhtumeid.

"Näiteks nüüd hiljuti, õpetajate päeval tõi siis üks erakond kooki õpetajatele, aga seda jagati ka õpilastele ja see on juba küsitav," rääkis noor valimisvalvur Elis Beze.

Noorte valimisvalvurite sõnul on nende eakaaslased, tänavu esimest korda valima minevad 16- ja 17-aastased noored valimislubaduste suhtes pigem kriitilised ja demagoogiavõtetega endal pead sassi ajada ei lase.

Kuna koolides kampaaniat teha ei või, on paljud koolid ise korraldanud näiteks linnapeakandidaatide debatte, et sel viisil noortele valijatele nende valikutest parem pilt anda.

Tartu Jaan Poska gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Indrek Pajuri rääkis, et Tartus kandideerivate poliitiliste jõudude esindajate debati järgselt suhtusid noored suhtusid sellesse, mida neile pakuti, vägagi kriitiliselt.

"Toodi välja, et tegelikult sageli ei keskendutud mitte sisulistele argumentidele, vaid keskkooliõpilaste ees keskendusid kandidaadid pigem üksteise materdamisele," rääkis õpetaja.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: