Tallinna prantsuse lütseumi spordihoone valmib järgmiseks sügiseks

Prantsuse lütseumi võimlahoone ehitamine algas.
Prantsuse lütseumi võimlahoone ehitamine algas. Autor/allikas: Raepress

Tallinna prantsuse lütseumi spordihoonele pandi neljapäeval nurgakivi, kauaoodatud võimla valmib järgmise õppeaasta alguseks.

Arhitektuurikonkurss võimlahoone lahenduseks viidi läbi juba 2007. aastal, ent linn ei eraldanud kümme aastat selle ehituseks raha.

Aasta tagasi võttis linnavalitsus viimaks vastu otsuse spordihoone ehitust rahastada ning projekt taaskäivitus.

Prantsuse lütseumi spordihoone arhitektuurse lahenduse autoriks on QP Arhitektid OÜ (Tõnu Laigu, Koit Ojaliiv ja Mari Rass).

Võidutöö alusel algatati 2009. aastal detailplaneering ning selle valmimise ja kehtestamise järel asuti spordihoone projekti koostama. Võimlasse on projekteeritud universaalne spordisaal mõõtmetega 18 x 32 m, aeroobika- ja jõusaalid ning tööõpetuse töökojad koos vajalike abi- ja olmeruumidega.

Prantsuse lütseumi spordihoone ehitushanke võitis Nordlin Ehitus OÜ. Võimla peab valmima järgmise aasta 15. augustiks, selle rajamine läheb maksma 3,3 miljonit eurot.

Paralleelselt ehitamisega ajakohastatakse ka projekti tehnovarustuse osa ja vaadatakse üle kasutatavad materjalid, et ehitis vastaks nüüdsetele nõuetele.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: