Prantsuse lütseumi uus võimla ei pruugi kooli alguseks valmis saada

Tallinna Prantsuse Lütseumi võimla pidi esialgse plaani järgi valmima augusti keskpaigaks, kuid praeguseks ei ole töid lõpetatud ning hoone ei pruugi kasutamisküpseks saada ka kooliaasta alguseks.

Kui lütseumile möödunud aasta oktoobris nurgakivi pandi, teatas Tallinna linn, et Nordlin Ehitus peab lepingu kohaselt töö lõpetama 15. augustiks 2018.

See kuupäev on nüüdseks möödas, kuid uus võimlahoone on senini ümbritsetud ehitaja logosid kandvate aedadega ning on näha, et ehitustööd alles kestavad.

Prantsuse lütseumi direktor Peter Pedak, kes võttis Lauri Leesilt ameti üle sel suvel, ütles ERR-ile, et töö ei ole tõepoolest veel lõppenud. "Ma mingit valmimiskuupäeva praegu ei ütleks," lausus ta.

Koolijuht ei osanud öelda, kui palju töödega graafikust maas ollakse või kas võimla 1. septembriks valmis saab. "Töö käib ja ei ole ka välistatud, et saab," märkis Pedak, kelle sõnul on Tallinna haridusametil asjast põhjalikum ülevaade.

Tema sõnul ei takista võimla valmimise viibimine kehalise kasvatuse tundide toimumist, sest neid peetakse sügisel nagunii õues. Täismõõdus staadioni võimla juurde ei rajata, kuid sinna tuleb palliplats. Jooksmas käivad õpilased Snelli pargis, nagu see ka varasematel aastatel on olnud.

Tallinna haridusameti peaspetsialist Leini Jürisaar ütles, et lütseumi võimla peab lepingu järgi saama valmis 30. augustiks. Õppetöö saab seal alata siis, kui kasutusluba käes.

"Kahe maja vaheline tunnel valmib lepingujärgselt septembri lõpuks, kuid oleneb paljuski sellest, millal on võimalik Hariduse tänavat ehituseks sulgeda. Tunneli puudumine õppetööd ei takista," lisas ta.

Võimla piduliku avamise kuupäevaks soovis kool Jürisaare sõnul 1. oktoobrit, mil nad peavad oma sünnipäeva.

"See aeg on ühtlasi sümboolse tähendusega, sest ka lubaduse võimla ehituseks sai kool aasta tagasi oma sünnipäeval ja nüüd saabki võimla avada," ütles haridusameti esindaja.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: