Tillerson: Trump kehtestab Revolutsioonikaardile uued sanktsioonid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA välisminister Rex Tillerson 1. augustil pressibriifingul.
USA välisminister Rex Tillerson 1. augustil pressibriifingul. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA president Donald Trump kavatseb reedel teada anda, et kehtestab mõjuvõimsale Iraani Revolutsioonikaardile täiendavad sanktsioonid, kuid hoidub neid siiski terrorirühmituseks nimetamast.

"Oleme kaalunud, et siin on teatavaid riske ja keerukusi ühe riigi niiöelda terve armee määratlemisel," ütles välisminister Rex Tillerson.

Selle asemel kehtestab Trump rea sanktsioone kaardi rahastamise struktuuride ja teatud inimeste suhtes ning karistab inimesi, kes taolist teguviisi toetavad.

USA peab oma sõjaväebaasid viima Iraanist kaugemale, kui Teheranile kavatsetakse uued sanktsioonid kehtestada, ütles Iraani Revolutsioonikaardi juht Mohammad Ali Jafari pühapäeval.

"Kui uued sanktsioonid jõustuvad, siis peaks (USA) viima oma regionaalsed baasid 2000 kilomeetri kaugusele, mis on Iraani rakettide laskeulatuseks," ütles kindral Mohammad Ali Jafari.

USA-l on sõjaväebaasid Iraani ümbruses vähem kui 500 kilomeetri kaugusel selle piiridest.

Kui USA määratleb Iraani Revolutsioonikaardi terrorirühmituseks, siis Revolutsioonikaart määratleb ka USA armee terrorirühmituseks, ütles Jafari.

Revolutsioonikaart võitleb äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu Süürias ja Iraagis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: