EL kehtestab Põhja-Korea vastu uued sanktsioonid

Põhja-Korea liider Kim Jong-un koos nõunikega põllumajanduse hetkeseisuga tutvumas.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un koos nõunikega põllumajanduse hetkeseisuga tutvumas. Autor/allikas: KCNA/Reuters/Scanpix

Euroopa Liit kehtestas esmaspäeval Põhja-Koreale uued sanktsioonid, karistades paariarežiimi selle tuuma- ja ballistiliste relvade programmide eest.

Välisministrid allkirjastasid Luxembourg'is uue meetmepaketi, mis muu hulgas keelab Põhja-Koreasse investeerida ja eksportida sinna naftat.

Trump kutsub Aasias suurendama survet Põhja-Koreale

USA president Donald Trump kutsub eelseisval visiidil Aasiasse ja Vaikse ookeani piirkonda liitlasi suurendama survet Põhja-Koreale.

Valge Maja teatel külastab Trump 3.-14. novembril Jaapanit, Lõuna-Koread, Hiinat, Vietnami ja Filipiine ja teeb vahepeatuse Hawaiil.

Valge Maja teatas esmaspäeval, et Lõuna-Koreas kohtub president Trump president Moon Jae-iniga "ja kutsub rahvusvahelist üldsust ühinema Põhja-Koreale "maksimaalse surve avaldamiseks".

EL: Iraani leppe ähvardamine muudab dialoogi Põhja-Koreaga raskemaks

Euroopa Liit hoiatas esmaspäeval, et USA presidendi Donald Trumpi ähvardused taganeda tuumaleppest Iraaniga raskendaksid dialoogi alustamist Põhja-Korea relvaprogrammi üle.

EL-i välispoliitika juht Federica Mogherini ütles bloki välisministrite kohtumisel Luxembourg´is, et sõnumid Iraani tuumaleppe aadressil "võivad mõjutada negatiivselt võimalust avada Põhja-Koreaga läbirääkimisi või isegi ruumi läbirääkimiste alustamiseks".

USA ja Lõuna-Korea alustasid mereväe ühisõppust

USA ja Lõuna-Korea alustasid esmaspäeval vastuseks Põhja-Korea kasvavale raketi- ja tuumaohule ulatuslikke mereväe ühisõppusi.

"Õppuste eesmärk on säilitada valmisolek Põhja-Korea provokatsioonide puhuks merel ning parandada ühisoperatsioonide võimekust," ütles Lõuna-Korea mereväe esindaja.

Õppused vältavad kümme päeva ja viiakse läbi lõuna pool kahe Korea vahelist de facto merepiiri.

USA sõjalaevastiku teatel osalevad õppustel lennukikandja Ronald Reagan ja kaks hävitajat.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: