Tartu Pirogovi platsi väljaehitamine lükkus kevadesse

Põhjalikult ümber ehitatud Tartu Pirogovi plats pidi senise kava järgi valmis saama oktoobri lõpus, kuid selle valmimine lükkus kevadesse.  

Et tegemist seal veel jätkub, andis linnavalitsus Pirogovi platsi rekonstrueerivatele ASile Eviko ja OÜ-le Greeny ülesande täitmiseks mitu kuud lisaaega, kirjutas Tartu Postimees. 

"Töö käib Pirogovi platsil väga usinalt, kuid esialgseks tähtajaks seal kõik valmis ei saa," ütles Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak. "Seal tuli mitu asja ümber projekteerida, samuti oli vaja teha ettenägematuid töid, ning nii polnud võimalik algsest ajakavast kinni pidada."

Näiteks vajusid sisse Pirogovi monumendi taga olevad keldrid ning ala tuli hakata täitma. Oodatust enam aega võtsid ka arheoloogilised uuringud, sajuveekaevude ehitus, viltu vajunud monumendi sirgeks­ajamine, Toome nõlva treppide uuendamine ja muutused haljastuses.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: