Tartu plaanib lubada alkoholitarbimist Pirogovi pargis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pirogovi plats Tartus.
Pirogovi plats Tartus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kuigi riigikogu keelas avalikus linnaruumis alkoholi tarbimise, jäeti omavalitsustele võimalus lubada alkoholitarbimist omavalitsuse poolt soovitavatel aladel. Tartu plaanib endiselt lubada napsuvõtmist Pirogovi pargis. Alkoholialadele mõtleb ka Tallinna linn.

Kui juulist jõustunud korrakaitseseadus lubas üldjuhul avalikus kohas alkoholitarbimist ja omavalitsustel oli õigus kehtestada piiranguid, kus juua ei tohi, siis kolmapäeval parlamendis vastu võetud muudatused on rajatud vastupidist loogikat arvestades. Nüüd on alkoholitarbimine keelatud kõikjal avalikus kohas, ent kui omavalitus tahab luua napsualasid, on tal selleks õigus, vahendasid ERRi raadiouudised.

Mitmed Tartu linnavalitsuse liikmed ütlesid, et praegu pole teemat ametlikult arutatud, ent üsna kindlasti jäetakse Tartus alkoholitarbimiseks avatuks Pirogovi plats Toomemäe nõlval.

Ka Tartu linnasekretär Jüri Mölder ei näe põhjust, miks Pirogovis peaks alkoholitarbimise ära keelama. Mölderi sõnul on kindel aga see, et alad, kus alkoholi tarbida tohib, tuleb uuesti kehtestada. Korrakaitseseaduse muudatuse kehtima hakkamisega 1. juulil kaotas kehtivuse ka säte, mille alusel oli Pirogovi platsil alkoholi tarbimine lubatud.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ütles, et ka Tallinnas pole teemat veel ametlikult arutatud, aga tema hinnangul võiks praegused alad Toompeal ja Kadrioru pargis alles jääma. "Eks me peame vaatama, mis me edasi teeme. Praegu on need alad olemas ja hetkel jäävad need alles," ütles Klandorf. Tema sõnul tuleb veel linnaosadega läbi arutada kas neile need alad sobivad.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: