Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna volikogu esimeheks sai Kõlvart, üheks aseesimeheks Mart Luik

{{1509631740000 | amCalendar}}

Tallinna linnavolikogu uus koosseis kogunes neljapäeval esimesele istungile, kus valis volikogu esimeheks keskerakondlase Mihhail Kõlvarti, üheks aseesimeheks Toivo Tootsen (Keskerakond) ning teiseks Mart Luige (IRL).

Volikogu valis esimeheks Keskerakonna liikme Mihhail Kõlvarti, kelle poolt hääletas 41 volikogu liiget. Teise kandidaadi, sotsiaaldemokraadi Helve Särgava poolt hääletas 33 inimest.

Linnavolikogu esimeseks aseesimeheks sai 43 poolthäälega kauaaegne Keskerakonna fraktsiooni esimees Toivo Tootsen. Teiseks aseesimeheks esitasid opositsioonierakonnad Ülle Rajasalu (Reformierakond) ja Mart Luige (IRL). Valituks osutus Luik, kes kogus 43 häält. See viitab, et Luige taga pidi olema ka Keskerakond.

Michal: meenub Turay

Kohalike volikogude valimistel Tallinnas Reformierakonna linnapeakandidaat olnud Kristen Michal tegi sotsiaalmeedias IRL-i aadressil terava postituse, kus märkis, et esimene Tallinna linnavolikogu koosolek tõi teadmise, et Keskerakonnaga on Tallinnas peale roheliste ka IRL.

"Hinnaks mõnetuhandene töökoht Mart Luigele. Meenub Abdul Turay. Ja Reinsalu üleskutse enne valimisi tugevast ja koostöövõimelisest opositsioonist. Punased roosid Kõlvartilt oma partneritele Luigele on kena kink partnerile igas olukorras. Puna palgel kestab neli aastat," kirjutas Michal.

Volikogu esimees ja ühtlasi Keskerakonna fraktsiooni juht Mihhail Kõlvart ütles, et volikogu esimehe amet on talle suureks auks ja võimaldab linnaelanike huvide eest seista parimal moel.

"Soovin Tallinna linnavolikogu inimestele lähemale tuua ning muuta siinne töö linnakodanikele selgemaks ning tallinlasi volikogu töösse enam kaasata," sõnas ta.

IRL ise saatis pärast volikogu istungit laiali teate, kus kinnitas, et mingitest kokkulepetest rääkida ei saa.

IRL: ei olnud Keskerakonnaga kokkulepet

"Ei olnud kokkulepet opositsiooni erakondade vahel ja ei olnud kokkulepet ka meil Keskerakonnaga. Esitasime oma tugeva ja pädeva kandidaadi,“ ütles IRL-i fraktsiooni esimees Riina Solman.

Mart Luik nimetas "oluliseks", et kõik pealinna puudutavad otsused oleksid sisuliselt läbi vaieldud ja volikogu poolt heaks kiidetud, mitte "privaatselt ühe erakonna ukse taga ära otsustatud".

"Just IRL rõhutas oma kampaania ajal kõige südikamalt, et Tallinn peab vabanema korruptsioonist ja raiskamisest ning selle nimel kavatseme töötada ka linnavolikogu töös,“ lisas Luik.

Tallinna linnavolikogu esimehe kuupalk on 5288,40 eurot, aseesimeeste palkasid pole seni teada.

Tallinna linnapea kohalt tagandatud endine Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pidas oma kodupartei otsust kaasata rohelised linnajuhtimisse heaks otsuseks. "Rohelised on alati teretulnud," ütles Savisaar "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: