Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna TV nõukoja esimeheks sai Mart Luik

Viktoria Ladõnskaja, Mart Luik, Remo Holsmer Tallinna volikogu koosolekul.
Viktoria Ladõnskaja, Mart Luik, Remo Holsmer Tallinna volikogu koosolekul. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Tallinna Televisiooni (TTV) ühiskondlik nõukoda alustas tegevust ja valis esimeheks linnavolikogu aseesimehe Mart Luige, kes mõni nädal varem asus riigikogus tööle Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) meedianõunikuna..

"Opositsioon on aastaid ette heitnud, et TTV programm on ühe erakonna keskne. Olen seda meelt, et tuleb mitte kritiseerida, vaid käised üles käärida ja ise kaasa lüüa ja seeläbi asja paremaks muuta," ütles Luik teisipäeval linnavalitsuse saadetud pressiteate vahendusel.

Lisakommentaaris ERR-ile teatas Luik veel kavatsusest anda omapoolne panus, et Tallinna TV kujuneks edukaks pealinna fookusega telekanaliks, mille võiks lõpptulemusena müüa erakätesse. "Tänases seisus ei soovi Keskerakonna ainuvõimust sõltuvalt kanalit, mida peab üleval Tallinna maksumaksja, ilmset mitte keegi ostagi."

Nõukoja ülesanne on nõustada Sihtasutuse Tallinna Televisiooni nõukogu ja juhatust ning aidata kaasa linnaelanike paremale informeeritusele.

Luik lisas, et nõukojas ei käsitleta mitte üksnes saadete poliitilist tasakaalu, vaid ka seda, et ennekõike oleks põhjalikult ja ülevaatlikult kajastatud Tallinnas toimuv.

Tallinna TV juhatuse liige Taavi Pukk avaldas lootust, et ühiskondlikust nõukojast saab konstruktiivne koht, kus teemad ja probleemid läbi arutada ja neile lahendus leida.

Tallinna Televisiooni ühiskondliku nõukoja koosseisu kuuluvad linnavolikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni aseesimees Mart Luik, linnavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Kersti Kracht, linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jüri Pihl, linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Anastassia Kovalenko, abilinnapea Züleyxa Izmailova, linnapea nõunikud Tuuli Koch ja Juhan Paadam ning linnakantselei linnauuringute sektori juhtivspetsialist Liina Kilemit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: