Vaimse tervise murede näiteid elust: millal aitab politsei, millal KOV? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
suud puhtaks Autor/allikas: err

Politsei saab iga päev väljakutseid, mis kirjeldavad võimalikku koduvägivalda, ja kinnitab, et võimalusel aidatakse alati. Sageli oleks õigem pöörduda hoopis kohaliku omavalitsuse poole ning taolist abi võivad 112 numbrile helistajad kuulda. Millised on juhtumid, mil aitab politsei, millal muud organisatsioonid?

Saates "Suud puhtaks" vaadeldi kaht keerulist juhtumit, milles ei ole toimunud rünnakut, kuid on oht selleks. Inimesed, kes oma probleemide kirjeldused saate toimetusele saatsid, märkisid, et politseist nad abi ei saanud.

Kuigi PPA esindajad kinnitasid, et näiteks varjupaika transportimist paluvale naisele ära ei öelda, nentisid nad, et pidevate psühholoogiliste probleemide lahenduses politsei osaleda ei saa.

Saates osalenud spetsialistid soovitasid juba esimeste murekohtade ilmnemisel võtta ühendust elukohajärgse kohaliku omavalitsusega, kes saaks mure lahendamiseks suunata sotsiaaltöötaja või mõne muu abiorganisatsiooni poole. Ühendust võib võtta ka sotsiaalkindlustusametiga.

Videolõikudes saab jälgida juhtumikirjeldustest ajendatud arutelu.

Juhtum 1: "80+ vanuses (dementne) epileptik peitis kodus nuge, tütar - ainuke laps - kodus ööbida ei julgenud, palvetas, et haige isa kaheksanda korruse aknast alla ei hüppaks ega emale liiga ei teeks."

Juhtum 2: "Naist terroriseeriv bipolaarne mees oli politsei saabudes eeskujulik ja väga veenev, keegi ei uskunud. Politsei soovitas "lasta silm siniseks lüüa, siis saab taotleda lähenemiskeelu..." Naine enne abiellumist ei teadnud ega saanud ligipääsu mehe terviseandmetele.


Saatele eelnenud sissejuhatavas klipis jagas oma lugu Äripäeva ajakirjanik Rivo Sarapik, kelle vend tegi enesetapu. Miks nii läks ja mis toimus tema perekonnaga pärast traagilist sündmust? Miks otsustas ta kogu sündmusest kirjutada arvamusloo? Sellest räägib Rivo Sarapik videoklipis:

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: