Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küsitlus: kaks kolmandikku venemaalasi on valmis valima Putinit

Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Autor/allikas: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Venelastest 61 protsenti on valmis hääletama 18. märtsi presidendivalimistel praeguse riigipea Vladimir Putini poolt, selgus kolmapäeval avaldatud Levada Keskuse uuringust.

Levada küsis, kas inimesed kavatsevad hääletama minna ja kui jah, siis kelle poolt täpsemalt. Kandidaadid, kelle kohta küsiti, valis Levada.

Suurima toetuse pälvis Putin. Tema poolt on valmis hääletama 61 protsenti kõigist vastanuist ja 75 protsenti neist, kes kavatsevad ka hääletama minna.

Talle järgnes Liberaaldemokraatliku Partei juht Vladimir Žirinovski vastavalt kaheksa ja 10 protsendiga, kommunistliku partei keskkomitee esimees Gennadi Zjuganov vastavalt kuue ja seitsme protsendiga ning riigiduuma Õiglase Venemaa erakonna fraktsiooni esimees Sergei Mironov mõlemal puhul kahe protsendiga.

Üks protsent küsitletutest ja valima minejatest kavatseb hääletada liberaalse Jabloko liidri Grigori Javlinski ja teleajakirjanike Ksenia Sobtšaki ja Jekaterina Gordoni poolt, sama palju toetajaid on äriõigusvahemehel Boris Gordonil.

"Päris kindlasti" kavatseb hääletama minna 28 protsenti ja "pigem" läheb hääletama 30 protsenti vastanutest.

Kindlasti ei kavatsenud valimistel osaleda 10 protsenti ning "pigem mitte" ütles üheksa protsenti vastanutest.

Vastanutest 20 protsenti ei osanud öelda, kas nad lähevad valima või mitte.

Uuringu jaoks küsitleti Venemaa 48 piirkonna 137 asulas 1600 täisealist inimest ja selle statistiline viga on 3,4 protsendipunkti.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: