Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivan Makarov Venemaa valimistest: Putinile pole alternatiive

Raadio 4 vastutav toimetaja Ivan Makarov ütles, et Venemaa presidendile Vladimir Putinile ei ole teiste presidendikandidaatide hulgas alternatiive.

"Inimesed annavad oma hääled parimale, aga parim on Vladimir Putin. Ta kindlasti võidab. Võib-olla pärast debatti ja pöördumist föderaalkogu poole ta kogub mitte 80 protsenti häältest nagu mõni ennustas, vaid kogu 85 protsenti," rääkis Makarov "Ringvaatele" antud intervjuus.

Putin koos teiste kandidaatidega presidendivalimiste debatis ei osalenud. Makarovi sõnul polegi Putinil kellegagi vaielda.

"Nagu paljud Vene intelligendid räägivad, et "see pole tsaari asi". Teisest küljest, kellega seal on vaielda? Kohale tuli seitse kaheksast ametlikust kandidaadist - kaks kommunisti, üks monarhist, kes on ühtlasi ka Nõukogude Liidu taganutja, üks on Venemaa Anu Saagim - mul ei ole mitte midagi Anu Saagimi vastu. Muidugi üks väärikas inimene oli ka stuudios, kes esindab Jablokot," rääkis Makarov.

Presidendikandidaatide teledebatt kiskus aga tuliseks, kui sõltumatu kandidaat Ksenija Sobtšak viskas teda sõimanud LDPR-i kandidaadile Vladimir Žirinovskile vett näkku.

Makarovi sõnul tõestas debatt, et Putinile pole alternatiivi.

Sel nädalal pidas president Putin föderaalkogu ees kõne, milles pühendas suure osa ajast Venemaa relvastusele. Makarovi hinnangul tõi see kõne Putinile plusspunkte veel juurde.

"Kuna Venemaa elanikkond on praegu hästi ülesköetud, siis see oli lihtsalt veel üks plusspunkt talle. See debatt ja pöördumine föderaalkogu poole - neid kõrvutades saavad inimesed aru, et ainus inimene, kelle poolt saab hääletada, on Putin. Teisi alternatiive pole," selgitas ta.

Ta lisas, et Venemaa rahvas tahabki Putinit presidendiks. "Ega kõik need 80 protsenti ei ole ju näpust imetud. Inimesed hääletavadki nii. Seal võib võltsida, vassida 10-20 protsendiga, aga kõik küsitlused näitavad, et Venemaa inimesed ongi praegu nii üles köetud," rääkis Makarov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: