Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vandeadvokaat Paul Keres. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Advokatuur valis tänavuseks aasta advokaadiks Paul Kerese, lisaks tunnustas advokatuur Helen Tombergi pikaajalise vabatahtliku töö eest ning Jüri Raidlat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest.

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Paul Kerese aasta advokaadiks valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine.

"Kenderi protsess on õpikunäide sellest, et advokaati ei tohi samastada tema kliendiga. Advokaat professionaalina esineb ratsionaalselt ja tasakaalukalt, käitugu klient kuidas tahes või arvaku üldsus kliendist mida tahes. Teist nii suurt avalikkuse tähelepanu pälvinud vastuolulist kohtuasja polegi meil olnud. Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele," märkis Vallikivi.

Vabatahtliku tegevuse kategoorias tunnustas advokatuur tänavu Helen Tombergi pikaajalise panuse eest advokatuuri ja Lastekaitse Liidu ühisprojektis Hea nõu lastega peredele.

"Kõik Lastekaitse Liidu projektis osalevad advokaadid on tunnustust väärt. Neilt saavad abi ühiskonna kõige nõrgemad liikmed – lapsed ja hätta sattunud üksikvanemad," märkis Vallikivi.

"Helen on selle projekti hing, ta on kaasa löönud algusest peale, tänaseks juba seitse aastat," selgitas Vallikivi.

Ühiskondliku tegevuse kategoorias pärjatud Jüri Raidlat tunnustati panuse eest riigireformi ja selle ühe osa, haldusreformi läbiviimisesse.

"Paljud Eesti riigi arhitektid olid teadupoolest advokaadid. Eesti Advokatuur anno 2017 on seda uhkem tänaste advokaatide-riigimeeste üle," sõnas advokatuuri esimees.

Advokatuur on aasta advokaadi tiitlit välja andnud aastast 2014.

Aasta advokaadi kandidaate seavad lisaks advokatuuri liikmetele üles ka kohtunikud ja prokuratuur.

Vallikivi sõnul tahetakse auhinnaga rõhutada advokaadikutse ühiskondlikku tähtsust ja loomulikult tunnustada hea töö tegijaid – ükskõik, kas tööks on kliendi huvide esindamine või Eesti elu paremaks tegemine.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: