Sester ei näe takistust alkoholi- ja reklaamiseaduse väljakuulutamisele

Noore kultuuritegelase preemia pälvis Katja Novitskova
Noore kultuuritegelase preemia pälvis Katja Novitskova Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester ei näe põhjust miks ei peaks president välja kuulutama alkoholi- ja reklaamiseaduse muudatust, kuigi ka see kehtestab erisused laevades ja lennujaamas müüdavale alkoholile, nagu suvel välja kuulutamata jäetud magustatud joogi seadus.

Sesteri sõnul ei ole põhjust seadust välja kuulutamata jätta, kuna pärast seda, kui president magustatud jookidele maksu kehtestava seaduse tagasi lükkas, ei leidnud riigikogu põhiseaduskomisjon antud punktis põhiseadusega vastuolu.

Magustatud jookide maksu seaduse edasine liikumine pigem jäi pidama pigem muudel põhjustel, ütles Sester BNS-ile.

President Kersti Kaljulaid ei kuulutanud juulis niinimetatud Tallinki erandi tõttu välja magustatud joogi maksu seadust ning saatis selle tagasi riigikogule uuesti arutamiseks ja otsustamiseks. Presidendi hinnangul oli see vastuolus põhiseaduse paragrahvis 12 toodud võrdse kohtlemise põhimõttega.

"Magustatud joogi maksu seaduse paragrahv 10 punkt 8 kohaselt on magustatud joogi maksust vabastatud ka need magustatud joogid, mis toimetatakse rahvusvahelisi reise tegeva vee- või õhusõiduki pardale kaasamüümiseks. Sellise regulatsiooniga annab seadusandja alusetu eelise ühele sektorile ning see ei ole kooskõlas põhiseadusest tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega," ütles president toona.

Riigikogu võttis kolmapäevasel kolmandal lugemisel vastu alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muudatuse, millega piiratakse alkoholi müügi- ja reklaamimise tingimusi.

Seadus sätestab muuhulgas, et alkohoolsed joogid tuleb kaupluses paigutada teistest kaupadest eraldi ning need ei tohi olla märgatavalt nähtavad ülejäänud müügisaalist ega väljastpoolt müügikohta. Samas ei kehti see säte rahvusvahelisel reisijateveol kasutatava vee- või õhusõiduki pardal ning rahvusvahelise lennujaama ja sadama julgestuspiirangu alal asuvale müügikohale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: