Eksperdid soovivad ka Reidi tee üldmõõtude vähendamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ristmik Russalka monumendi juures
Ristmik Russalka monumendi juures Autor/allikas: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix

Ekspertide rühmituse Merelinna kaitseks esindaja Elo Kiivet ütles, et kuigi Reidi tee uue projektiga on asjad liikinud paremuse poole, on arusaamatu, miks vaatamata sõiduradade arvu vähendamisele tee üldmõõdud samaks jäävad.

"Rõõmu vähendatud sõiduradade pärast tumestab praegu see, et tee üldmõõte pole sellevõrra vähendatud, vaid tee keskele on jäänud imelik kasutuseta ja liiga lai "haljasriba"," ütles Kiiver ERR-ile.

Kolmapäeval toimunud koosolek koos linnaesindajatega Kiiveti sõnul suurt läbimurret ei toonud. "See oli pigem järjekordne samm parema lõpplahenduse suunas. Arutasime linnapoolseid vastuseid meie ettepanekutele ning tõime välja kohti, kus vastused meid veel täielikult ei veena, mis vajaks lisaandmete jagamist nendepoolse seisukoha põhjenduseks või kus saab projekti veel muuta," rääkis Kiivet.

Üldjoontes on Kiiveti sõnul uus projekt vanast oluliselt parem. "Selles suhtes oleme kindlasti rahul. Kogu pikk vaidlusprotsess on näidanud, et rahulikus arutelus saab muuta hulgaliselt asju, mida esialgu väideti olevat võimatu ja/või ebamõistlik," lausus Kiivet.

Kiivet märkis, et projektiga saab edasi minna ainult valitud suunda säilitades - teha tee, mis säästaks maksimaalselt olemasolevat väärtuslikku keskkonda, seaks esikohale jalakäijate mugavuse ja oleks minimaalsete mõõtudega. "See tähendab projekti ülevaatamist ja muutmist, et järgmine ehitushange saaks aluseks juba muudetud ja kokkuleppes sündinud lahenduse," ütles ta.

Kiivet rääkis, et roheline maailmavaade tähendab prioriteetide muutmist seniselt autokeskselt linnaplaneerimiselt inimsõbralikule linnaruumile ning siin on uus abilinnapea Züleyxa Izmailova kõvasti aidanud. "Siin kahtlusi esitada tundub väga ebaõiglane, eriti kuna ükski teine poliitiline jõud pole selles ise suunas ühtegi sammu teinud. Roheline maailmavaade peaks olema omasem tegelikult ju kogu linnavalitsusele, kui eesmärgiks on tõesti saada rohelise pealinna tiitli vääriliseks," rääkis Kiivet.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: