Linna soov Reidi tee enne laulupidu valmis teha survestas läbirääkimisi

Kohus ei keela Reidi teed Piritale rajamast.
Kohus ei keela Reidi teed Piritale rajamast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsusega Reidi tee osas kompromissile läinud rühmituse Merelinna Kaitsjad esindaja Elo Kiivet ütles, et läbirääkimisi survestas linna soov Reidi tee enne 2019. aasta laulupidu valmis saada.

Kiivet rääkis ERR-ile, et projekti suurim muutus on kolme sõiduraja kaotamine ja trassi nihutamine mere äärest veidi eemale. Selle võrra vähenes veidi ka tee laius, 3,5 meetrit Russalka monumendi ees.

"Paraku ei saanud erinevatel põhjustel tee üldmõõte suuremas mahus enam vähendada, nii palju kui oleks soovinud või isegi ruumi leidunud - eelkõige surus tagant ehituse lõpetamise tähtaeg, sest linnal on suur soov see enne 2019. aasta laulupeo rongkäiku valmis saada," sõnas Kiivet.

Kiiveti sõnul peab ta õnnestumiseks veel sõidukiiruse allatoomist, mis aitab kaasa inimsõbralikumale ruumile, ning vananenud linnaplaneerimisest sisse jäänud harjumusest loobumist arvestada igikestva autoliiklise kasvuga, mis teeb sammu keskkonnasäästlikuma liikuvuse suunas.

"Lisaks mõned maastikuarhitektuursed täpsustused, näiteks kõrghaljastuse lisamine ja mereäärsetele puhkealadele suurema tähelepanu andmine.

Projektimuudatustest olulisemgi asi, mis positiivselt muutus, on suhtluskultuur ja sisulise koostöö võime," lausus Kiivet.

Tallinna linn ja rühmitus Merelinna Kaitsjad jõudsid Reidi tee projekti osas kokkuleppele, sõlmides ühise 16-punktilise memorandumi ehitusprojekti korrigeerimiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: