Keskkonnaamet: Rohelised esitavad Reidi tee uue trassiga seoses valeinfot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Russalka ristmik.
Russalka ristmik. Autor/allikas: ERR

Keskkonnaameti sõnul esitab Erakond Eestimaa Rohelised Reidi tee uue võimaliku trassikoridori keskkonnasõbralikkuse kohta valeinfot.

Eestimaa Roheliste pressiteates väidab erakonna aseesimees Aleksander Laane, et kõige mõistlikuma Reidi tee trassi vastu seisab riigi keskkonnaamet.

Napi sõnul ei vasta tõele väide, et keskkonnaamet n-ö kõige mõistlikume Reidi tee trassi vastu seisab. "Keskkonnaamet ei määra Reidi tee trassikoridori ning Eestimaa Roheliste soovitud Reidi tee uue asukoha puhul häviks Kadrioru ajalooline papliallee," ütles Napp.

Napp rääkis, et kohtus Aleksander Laanega 16. novembril ja Laane esitas suuliselt omapoolse nägemuse, kus võiks paikneda Reidi tee uus asukoht.

"Selle idee kohaselt liiguks Reidi tee trass merest kaugemale sisemaale, lõigates läbi Narva mnt 69 kinnistul asuva Russalka mälestussamba suunalise ajaloolise papliallee. Vastasime härra Laanele ja ka Tallinna Kommunaalameti päringule Reidi tee võimaliku asukoha muutmise kohta, et me ei pea mõistlikuks ja aktsepteeritavaks papliallee lõhkumist, kuna tegemist on olulise maastikuarhitektuurse objektiga, mis on Kadrioru pargi ajalooline osa," lausus Tiina Napp.

Napp rääkis, et Roheliste pressiteates väidetakse, et on juba saavutatud kokkulepe Reidi tee trassi nihutamises kaldast maa poole. "Juhul, kui Reidi tee kavandatakse uude trassikoridori, on vajalik algatada uue projekti menetlus algusest peale: vajalik on koostada uus keskkonnamõjude hindamine, tellida uued dendroloogilised hinnangud ning ka ekspertarvamused. Kui tee asukohta muudetakse kohustuslikke mõjusid hindamata, on tegu ebaseadusliku tegevusega," sõnas Napp.

"Selgitasime kohtumisel ka härra Laanele, et keskkonnaamet ei ütle, kust Reidi tee peab kulgema, see on Tallinna linna otsus, ent kindlasti on uue tee asukoha puhul nõutav läbida uue projekti menetlus," lausus Tiina Napp.

Roheliste aseesimees ja abilinnapea Züleyxa Izmailova referent Aleksander Laane ütles, et kuna paplid on neljanda väärtusklassi puud, siis ta ei mõista miks ei võiks mõned puud maha võtta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: