Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liia Hänni lahkub presidendi kantseleist

Staažikas poliitik ja üle kümne aasta e-Riigi Akadeemia e-demokraatia programmiga tegelenud Liia Hänni lahkub presidendi kantselei nõuniku ametist.

Hänni vastutusvaldkondadeks olid haridus, teadus, infoühiskond ja demokraatiaküsimused.

Hänni ütles, et lahkus omal soovil ja jätkab e-Riigi Akadeemias oma tööde ja projektidega. Hänni töötas akadeemias ka sel ajal, kui oli presidendi nõunik.

"Kui oled ikka üle 70-aastane, peab töökoormust vaatama ja president Kaljulaid on e-riigi asjadega end kurssi viinud ja väga pädev," sõnas Hänni.

"Mulle on südamelähedane avatud ja kodanike osalusel põhinev demokraatia. Pean oluliseks seda tunnetust, et riik on meie kõigi oma," ütles Hänni, kui presidendi kantseleisse eelmise aasta sügisel tööle asus.

Liia Hänni on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsika erialal. Ta on süvitsi tegelnud Eesti riigi taastamise küsimustega olles vastavate töörühmade liige ning Põhiseaduse Assamblee redaktsioonitoimkonna esimees.

1990. aastal valiti ta nii Ülemnõukogu kui ka Eesti Kongressi saadikuks. Ta on valitud riigikogu kolme koosseisu liikmeks, aastatel 1992–1995 oli ta omandireformi läbiviimise eest vastutav minister.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: