Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liia Hänni alustab tööd presidendi nõunikuna

Liia Hänni.
Liia Hänni. Autor/allikas: ERR

Vabakonna aktivist ja e-demokraatia ekspert Liia Hänni asub president Kersti Kaljulaidi nõuniku ametikohale. Hänni vastutusvaldkondadeks saavad haridus, teadus, infoühiskond ja demokraatiaküsimused.

Viimased 11 aastat on Hänni juhtinud e-Riigi Akadeemia e-demokraatia programmi, mille eesmärgiks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia abil parandada ja uuendada demokraatia toimemehhanisme ühiskonnas ning riigivalitsemises. Hänni osaleb aktiivselt ka vabakonna tegemistes.

Liia Hänni on lõpetanud Tartu ülikooli füüsika erialal. Ta on süvitsi tegelnud Eesti riigi taastamise küsimustega olles vastavate töörühmade liige ning Põhiseaduse Assamblee redaktsioonitoimkonna esimees. 1990. aastal valiti ta nii Ülemnõukogu kui ka Eesti Kongressi saadikuks.

Ta on valitud riigikogu VII, VIII ja IX koosseisu liikmeks, aastatel 1992–1995 oli ta omandireformi läbiviimise eest vastutav minister. Hänni on Riigivapi II klassi teenetemärgi kavaler.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: