Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ühtne Venemaa kinnitas toetust Putinile

Kremli võimupartei Ühtne Venemaa teatas, et toetab presidendivalimistel täielikult sõltumatut kandidaati Vladimir Putinit ning loodab tema kindlat võitu. Parteikongressile ilmus ka Putin ise, ehkki seekordse valimiskampaania ajal on ta end võimuparteist distantseerinud.

Tuleva aasta märtsikuiste presidendivalimiste eel ilmutab Putini meeskond taas andekust presidendi imago kujundamisel, ehkki valitseval presidendil valimistel niigi konkurentsi karta pole. Näiteks pandi Putin laupäeval Punasel väljakul kaitseminister Sergei Šoiguga hokit mängima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Varem on Putin alati kandideerinud Ühtse Venemaa või tema eelkäija kandidaadina. Praeguse sõltumatu kandidaadina kandideerimise taga on poliitikavaatlejate hinnangul tahtmine sarnaneda Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macronile ning kindlasti avaldab mõju ka Soome presidendi Sauli Niinistö otsus just sõltumatu kandidaadina valimistel osaleda. Soomes toimuvat on Venemaa võimuladvikus alati hoolikalt jälgitud.

Teisalt tahtvat Putin end distantseerida parteist, mille juhtliikmete korruptsioon ning muud sigadused juba üldtuntuks on saanud. See ei seganud Putinit aga parteikongressile ilmumast.

"Tema on see, kellel on suurema osa meie riigi kodanike usaldus ja toetus - Vladimir Vladimirovitš Putin!" ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kongressil ja kinnitas partei toetust Putinile.

"Me anname teile, Vladimir Vladimirovitš, kõikvõimalikku toetust nüüd ja tulevikus," sõnas ta.

"Me oleme valmis töötama kõigi riikidega nii Läänes kui ka Idas usalduse ja võrdsete õiguste põhimõtete alusel. Kuid me ei anna kunagi järele oma kodanike
turvalisuse ja oma rahva riiklike huvide osas," ütles Putin kongressil.

Karta pole Putinil valimistel midagi, sest peamine konkurent Aleksei Navalnõi on mitmesuguste süüdistuste abil valimisvõitlusest kõrvaldatud ning teise rivaali, Ksenija Sobtšaki väljavaated on nii kehvad, et on koguni arvatud, et tegu on Kremli enda paikapandud kandidaadiga opositsiooni lõhestamiseks.

Sobtšak on kampaaniakõnedes küll kritiseerinud Kremlit ning nõudnud demokraatlikke reforme, ent kriitikast otse Putini pihta on ta hoidunud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: