Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Moskvas: Venemaas tekitab küsimusi välisvaatlejate suur arv valimistel

Venemaa võimud kutsuvad eesolevatele presidendivalimistele küll välisvaatlejad, kuid kardavad, et osa neist ei ole objektiivsed. Eeskätt oleksid vaatlejad OSCE demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroost.

Neljapäeval said saadikud riigiduuma väliskomitee istungil ülevaate välisvaatlejate kutsumisest. Keskvalimiskomisjoni esindaja sõnul paneb muretsema OSCE demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroo vaatlejate arv, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Küprose presidendivalimistele saadab OSCE demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroo kuus inimest, Venemaale aga otsustati saata 500-liikmeline missioon," ütles Venemaa keskvalimiskomisjoni esindaja Vassili Lihhatšev.

Venemaa võimudes tekitab küsimusi see, miks nii palju vaatlejaid saata tahetakse.

"Siin on vaja tõsist geopoliitilist analüüsi. Kas nad ei usalda Venemaad või nad tahavad vaatlemismissioonil saada niisuguseid fakte, materjale, mis lubaksid neil tugevdada seda russofoobset tendentsi rahvusvahelises ruumis?" arutles Lihhatšev.

Kuigi Euroopa riikide parlamentides on ka Venemaa sõpru, tuleb duumasaadikute hinnagul isegi nende kutsumisega ettevaatlik olla.

"Arvestades sanktsioonide ja Venemaasse vaenuliku suhtumisega, peab kutsumisega tegelema väga tasakaalukalt ja ettevaatlikult. Peab vaatama protseduuri, sest paljudes parlamentides peavad saadikud isegi isiklikud
reisid välismaale kooskõlastama parlamendi juhtkonnaga," ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja Vladimir Lebedenko.

Venemaal toimuvad presidendivalimised 18. märtsil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: