Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lumeilvese matk Haanjas kogub populaarsust

Paarsada inimest veetsid esimese jõulupüha lumevaibaga kaetud Haanja lumistel nõlvadel, et vallutada Eesti 20 kõige kõrgemat mäetippu.

Lumeilvese nime kandvast tippude vallutusretkest inspireeritud jõulumatk muutub aastatega aina populaarsemaks, tuues kohale seiklejad üle kogu Eesti.

Aasta oli 1998, kui Tartu Ülikooli looduskaitse ring märkis maha ja võttis ette Eesti kahekümne kõige kõrgema mäetipu vallutamise, millel igal lisakas silmapaistvale kõrgusele ka uhke nimi.

"Kõik mäed on üle 280 meetri, tegemist on siis Eesti 20 kõige kõrgema mäega. Ägedamad nimed on kindlasti, Olgluimägi, Korgõmägi, Iisralerimägi ja Luku mägi on siin muidugi ka, kus me preagu oleme," rääkis matka korraldaja Hillar Irves.

Kes kõik mäed vallutas, sai lumeilvese tiitli omanikuks. Nüüd toimub aga sellest algatusest inspireeritult juba 11. korda Haanja ekstreempargi eestveetav jõulumatk, mille eesmärk sama: käia läbi kõik Eesti 20 kõige kõrgemat tippu.

"Tegelikult need mäed asuvad 16 ruutkilomeetril. Et see on selline kaks kilomeetrit lai ja kaheksa kilomeetrit pikk koridor. Keskeltläbi kulub 24-25 kilomeetrit, kui nüüd täpselt minna," ütles Irves.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: