Egiptuses avasid ründajad kiriku juures tule, hukkus kümme inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1514548500000 | amCalendar}}

Vähemalt üheksa inimest sai surma, kui reedel avasid ründajad Egiptuse pealinna Kairo lähistel ühe kiriku juures tule.

Julgeolekutöötajad lasid ühe ründaja Helwani asulas Mar Mina kiriku juures maha, kuid meedia väitel oli sündmuskohal ka teine ründaja, kellel olevat õnnestunud põgeneda. Riigitelevisioon kinnitas hiljem, et ründaja on kinni peetud, vahendasid Reuters ja BBC. 

Tervishoiuministeeriumi andmetel sai lisaks ründajale surma veel üheksa inimest, neist kolm olid politseinikud. Vigastatuid on viis, kellest kahe naise seisund on väga raske.

Kohaliku meedia teatel oli tapetud ründaja kandnud lõhkeainetega vööd.

Rünnak leidis aset ajal, mil kopti kristlased valmistuvad 7. jaanuari jõulupühadeks.

Egiptuse elanikest, keda on rohkem kui 96 miljonit, on kristlasi umbes 10 protsenti, suurem osa neist kuulub kopti kiriku kogudustesse.

Islamiäärmuslastest terroristid on Egiptuse kristlaste vastu korduvalt ohvriterohkeid terrorirünnakuid sooritanud ning tähtsate pühade ajal on oht alati kõrgem. Käesoleva nädala alguses teatasid Egiptuse võimud ka plaanidest, kuidas kristlaste pühakojad tõhusama kaitse alla võtta.

Kirikute ümbruses on korda valvamas politseinikud ja mõnede suuremate pühakodade uste juurde on paigaldatud metallidetektorid.

Toimetaja: Laur Viirand, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: