Egiptuse politsei teatas 40 terroristi tapmisest

Foto: Reuters/Scanpix

Egiptuse politsei teatas laupäeval, et on erinevate operatsioonide käigus tapnud 40 terroristi.

Võimude teade on jätkuks reedel Giza piirkonnas aset leidnud juhtumile, mille käigus sai maantee äärde asetatud pommi plahvatamise tõttu surma neli ja viga 11 inimest. Pomm plahvatas turismibussi möödudes ning intsident on tõsiseks tagasilöögiks suure turismisektoriga Egiptusele, vahendasid AFP ja Yle.

Hukkusid kolm Vietnamist pärit turisti ja egiptlasest giid.

Siseministeeriumi teatel leidsid terrorismivastased operatsioonid aset laupäeva varahommikul. 30 vastast tapeti kahes Giza piirkonnas tehtud operatsioonis ning ülejäänud Siinai poolsaarel.

Võimude kinnitusel korraldati reidid, kuna kahtlustatavate puhul oli alust arvata, et nad kavandavad rünnakuid turismiobjektide, kirikute ja ametiasutuste vastu.

Operatsioonide käigus leidsid võimuesindajad ka hulgaliselt relvi, laskemoona ja lõhkeaineid.

Reedel toimunud plahvatuse eest pole hetkel veel ükski rühmitus vastustust võtnud, kuid Egiptuse võimudel tuleb võidelda mitmete islamiäärmuslike organisatsioonidega, sealhulgas ISIS-ega. Rünnakud turistide vastu pole seni veel väga sagedased olnud ning suurem osa võitlusest on toimunud eelkõige Siinai poolsaarel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: