PERH ei keera Apothekal vett ja elektrit kinni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Eesti regionaaalhaigla (PERH) loobus esialgsest plaanist keerata haiglas kehtiva üürilepinguta tegutseval Apotheka apteegil vesi ja elekter kinni.

PERH-i juht Agris Peedu ütles, et kommunaalteenuste piiramist apteegile arutati ka nõukogus, kuid praegu otsustati seda mitte teha, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Me ei välista, et sellise sammu millalgi ikkagi astume,” ütles Peedu ja lisas, et nad ootavad endiselt haigla esitatud hagi arutamist kohtus.

Peedu ei selgitanud täpsemalt, miks algsest plaanist taanduti, kuid võib oletada, et PERH-i tegevust mõjutas asjade senine kulg kohtus.

Nimelt on haigla esitanud kohtule koos ruumide valduse välja nõudmise hagiga kokku kolm esialgse õiguskaitse taotlust ehk algul palus PERH kohtult, et pind vaidluse lahendamiseni nende valdusse tagasi määrataks, peale selle on haigla kahel korral taotlenud kohtult tekitatud kahjude hüvitamist ja Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ pangaarvete arestimist. Kohus pole rahuldanud ühtegi taotlust.

Seega võis haigla karta, et kui nad vee ja elektri kinni keeravad, esitab apteek omakorda taotluse, mis kohtu senise käekirja järgi oleks ilmselt rahuldatud Apotheka kasuks.

Haigla ja apteegi üürivaidlus on kestnud kolm kuud. Apotheka üürileping PERH-is lõppes 2. oktoobril 2017.

Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu siiani saanud haiglas apteeki avada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: