Leht: Linnamäe jonni hakkab peagi kinni maksma maksumaksja ({{commentsTotal}})

Põhja-Eesti regionaalhaiglast (PERH) lahkumast keelduv Apotheka võib tekitada haiglale aastas umbes 1,7 miljonit kahju.

 

PERH-is üürilepinguta edasi tegutsev Apotheka tegutseb seal ilmselt kuni apteegireformi lõpuni 2020. aastal või kuni jõuab lõpuni teine kohtuasi ehk haigla ja apteegi vaheline üürivaidlus, mis kestab tõenäoliselt aastaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu halduskohus leidis reedel, et kehtiva üürilepingu puudumine pole nii suur rikkumine, mis lubaks ravimiametil apteegi tegevusluba peatada.

Kuna Apotheka ei sulge PERH-is uksi veel niipea, siis tähendab see haiglale kulu ehk haigla apteegipinna üürikonkursi võitnud Benult saamata jääv üüritulu.

Samas ei saa aga PERH küsida üüri Apothekalt, sest see tegutseb nende pinnal ebaseaduslikult ja isegi kui apteek maksaks neile üüri, tuleks haiglal see summa tagasi kanda, sest vastasel juhul tunnistaksid nad üürisuhet.

Kulu on ka Benu kahjunõuded, mida firma hakkab PERH-ile esitama, sest neil pole võimalik konkursi võitmisest hoolimata äritegevust alustada.

Avalikult öeldu põhjal tehtud tagasihoidliku arvutuse järgi võib Apotheka tekitada PERH-ile kahju kokku 143 000 eurot kuus, aastas teeks see üle 1,7 miljoni euro, mis on ligikaudu üks protsent haigla eelarvest.

PERH on avalik asutus, mis tegutseb riigi raha eest ehk lõpuks maksab Margus Linnamäele kuuluva Apotheka tekitatud kahju kinni maksumaksja.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: