Apotheka peab olema valmis maksma PERH-ile 165 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519277280000 | amCalendar}}
Apotheka . PERH.
Apotheka . PERH. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Põhja-Eesti regionaalhaiglal (PERH) õnnestus üürilepinguta apteegilt Apotheka kohtu kaudu välja nõuda esimese kahjuhüvitise, 165 000 euro garantii.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) apteegipinna üürivaidlus on kestnud ligi viis kuud ning seni pole määratud isegi istungiaega, ent selle aja jooksul on PERH esitanud kohtule mitmeid esialgse õiguskaitse taotlusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esialgu palus PERH kohtult, et apteegipind vaidluse lahendamiseni nende valdusse tagasi antaks, samuti taotles haigla kohtult kahel korral kahjude hüvitamist ja Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ pangaarvete arestimist, kuid kohus neid taotlusi ei rahuldanud.

Kui varasemad kahjuhüvitamise nõuded olid etteulatuvad ehk võimalike tulevaste kahjude kohta, siis nüüd taotles haigla üürivaidluse jooksul reaalselt tekitatud kahjude hüvitamist.

PERH-i administratiivdirektori Aivi Karu sõnul otsustas Harju maakohus nende taotluse rahuldada ja arestida Terve Pere Apteek OÜ arvelduskontod haigla kasuks kokku 165 000 euro eest.

Kohtu otsus rahuldada haigla kahjutagamise nõue ei tähenda, et Terve Pere Apteek OÜ peaks määratud summa koheselt tasuma. Kui kohtumäärus jõustub, arestitakse küll firma kontod, ent haigla saab kahjuhüvitise kätte üksnes pärast kohtuvaidluse lõppu ja sedagi juhul, kui nad apteegiketti võidavad.

Apteegi esindajad ei vastanud, kas nad plaanivad kohtumääruse vaidlustada või hüvitavad nad haiglale tekitatud kahju, Terve Pere Apteek OÜ-l on õigus esitada 15 päeva jooksul kohtumäärusele kaebus.

Haigla ja apteegi üürivaidlus sai alguse mullu 2. oktoobril, kui Apotheka üürileping PERH-is lõppes.

Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: